Це — Акімовка Нижньогородського району, Дмитрівка, Червонофлотське та Чорноземне Совєтського району. Про це повідомив агентство Інтерфакс-Україна заступник начальника Державного департаменту ветеринарної медицини Микола Пацюк. За його словами, матеріали стосовно пташиного грипу з цих сіл направлено в Київ на дослідження.
Ситуація, що склалася, є загальнонаціональною проблемою. Абсолютно незрозуміло, як таке стало можливим, адже епідемія пташиного грипу вже давно підступала до кордонів України. Тобто час підготуватися до «зустрічі» українські фахівці мали. Замість цього Держдепартамент ветеринарної медицини виявився втягнутим у конфлікт iз Мінагрополітики. (Ветеринари навіть скаржилися Президенту, звертаючи його увагу на неприпустимість «непрофесійних коментарів і рекомендацій, що їх активно дає міністр аграрної політики», який втручається у ветеринарну медицину на тлі небезпеки епідемії та пандемії пташиного грипу.
Тепер зазнають збитків як держава загалом, так і її громадяни. І за це вкотре ніхто не відповість? Уряд у суперечці Ветслужби та міністра агрополітики став на бік останнього, ухваливши учора рішення звільнити Петра Вербицького з посади головного інспектора ветеринарної медицини. Водночас зі звільненням П. Вербицького — до речі, досвідченого фахівця, — проблема аж ніяк не вичерпалася. Принаймні простим українцям від цього не полегшало...
За інформацією МНС Криму, в заражених районах було знищено близько 28 тисяч голів птиці, які могли стати джерелом поширення небезпечної інфекції. Загалом на боротьбу з пташиним грипом у Криму Україна виділила з резервного фонду близько 17,5 млн. гривень, — заявив міністр із питань надзвичайних ситуацій України Віктор Балога. За його словами, з виділеної суми 15 мільйонів передбачається на виплати компенсацій власникам птиці, вилученої у зв’язку iз захворюванням на курячий грип і на проведення карантинних заходів. Разом із тим, багато які люди вважають компенсацію за вилучену птицю невиправдано низькою — на ринках Криму курка коштує до 30 гривень, качки та гуси від 30 до 60, індички до 200 гривень. Окрім того, компенсація виплачується лише тим господарям, у яких вилучено живу птицю, а тим господарствам, у яких падіж відбувся до офіційного вилучення, компенсація не виплачується й селяни вважають це несправедливим.
Вживає заходів для того, щоб пташиний грип не потрапив на материк, сусідка Криму — Херсонська область. Як повідомив журналістiв головний лікар обласної санітарно-епідеміологічної служби Василь Стряпачук, у прилеглих до Криму населених пунктах проводяться дворові обходи за участю епідеміологів, санітарні та ветеринарні служби готові до проведення всіх протиепідемічних заходів. У Херсонській області працівниками санітарно-епідеміологічної служби та ветеринарами обстежено 14 спеціалізованих птахофабрик області та 166,5 тисячi приватних будинків. Поки що в Херсонській області випадків захворювання на грип птиці та людей не зафіксовано, повідомив журналістiв начальник управління державної ветеринарної медицини в області Сергій Коломієць.
Донецька область розташована в зоні загрози пташиного грипу. Про це журналістiв повідомив начальник Донецького облуправління ветеринарної медицини Анатолій Пригодін на засіданні Надзвичайної протиепізоотичної комісії (НПК). А особливий неспокій у фахівців викликають прибережні райони області та портове місто Маріуполь, у якому вже зараз, як і по всій області загалом, розгорнувся цілий комплекс заходів із запобігання найменшої загрози потрапляння цього вірусу.
Проте поки що за даними спеціальних служб жодного факту зараження чи навіть загрози його в Донецькій області не зафіксовано, а працівники санстанції на противагу ветеринарам в один голос стверджують, що загалом ризик захворіти на пташиний грип на Донеччині мінімальний. За словами заступника головного санітарного лікаря Донецької області Ірини Сошенко, поява в Донецькій області подібної загрози прогнозувалася ще у вересні поточного року, і фахівці санстанції постаралися максимально підготуватися.
Щоб поставити максимальний заслін пташиному грипу, в Україні Держкомліс продовжив іще на невизначений час заборону на полювання на птахів, яку раніше було встановлено до 1 грудня. Рішенням протиепізоотичної комісії в Сімферополі й інших містах Криму введено заборону на продаж співочих птахів — папуг, канарок, солов’їв та інших видів. Заборонено також їхнє утримання в громадських місцях, наприклад, у ресторанах.
Головний санітарний лікар Криму Марія Кровякова запевняє, що м’ясо птиці та яйця, які надходять у реалізацію з птахівницький підприємств, безпечні для споживання, оскільки птицю там утримують в ізольованих від зовнішнього середовища умовах, що виключає можливість зараження вірусом пташиного грипу. Крім того, готова м’ясна продукція та яйця на птахофермах і фабриках неодноразово проходять ветеринарний і санітарний контроль.
Водночас, як вдалося встановити на сімферопольських ринках, продаж курятини практично припинився, і одночасно майже вдвічі зріс продаж свинини та яловичини. Загалом у зв’язку зі спалахом пташиного грипу в Україні можна чекати зниження споживання м’яса птиці та підвищення цін на яловичину, свинину та рибу, — вважають у Раді міністрів Криму.