Кризові явища в економіці країни, що потягли за собою низку скорочень працівників на підприємствах, не оминули й тих, хто активно про них пише, — журналістів. Що поробиш: газети закриваються, через фінансові спазми та власну нерентабельність. Але звільнення представників ЗМІ на Кіровоградщині має свою особливість: акули пера, котрі є членами Національної спілки журналістів України, не мають права стати на облік у Службі зайнятості й отримати статус безробітного (з усіма відповідними соціальними гарантіями)! Подібні випадки зафіксовано не лише в обласному центрі, а й у районах, зокрема, Знам’янському та Новомиргородському.
Цікаво, що така тенденція — виключно місцева ініціатива, яка, на думку журналістів, грубо порушує їхні права та суперечить чинному законодавству. Оскільки це набуло масового характеру, обласна організація НСЖУ має намір подати позов до суду на Кіровоградський обласний центр зайнятості. Як стверджує голова обласної спілки журналістів Юрій Сердюченко, «до таких дій спілка вдається через те, що служба зайнятості відмовляє в реєстрації безробітних журналістів. Я маю відповідь з цього приводу юриста НСЖУ про незаконність дій служби. Це неподобство», — наголосив Ю. Сердюченко.
Начальник інспекції з контролю за дотриманням законодавства про зайнятість населення Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян повідомив одному з інтернет-сайтів, що факти відмови в реєстрації безробітних журналістів, дійсно, мають місце. Однак, підкреслив він, це пояснюється саме дотриманням вимог законодавства, відповідно до яких, члени творчих спілок вважаються зайнятим населенням.
Самі ж журналісти не втрачають оптимізму й жартують: «Вихід із ситуації є! Якщо вже справді дійде до звільнення, то нам не залишається нічого іншого, як покинути лави Спілки журналістів!».