За вказані роки в багатьох селах нашої держави на світ не з'явилося жодної дитини. Найбільше таких сiл у Сумській, Чернігівській, Харківській і Полтавській областях.
Різке падіння народжуваності, на думку вчених, пов'язане передусім з украй низьким рівнем життя сільських жителів. Понад чверть житла в селах із населенням не більше 50 чоловік побудовано ще в довоєнний період — 29 %, 49 % — у 1944 — 1970 роках і лише 3% — у 1991 — 1995 роках.
На початку 1996 року в Україні нараховувалося 420 сільських населених пунктів, жителі яких вимушені використовувати привозну воду.
Значно ускладнює життя в селі відсутність доріг із твердим покриттям і транспортного сполучення. За даними проведених досліджень, у кожному п'ятому селі України досі немає асфальтованих доріг, більш як у половині сіл вулиці у вечірні години не освітлюються.
У чверті сiл України немає ніяких виробничо-управлінських підрозділів. Сьогодні серед сільського населення працездатного віку ніде не працюють і не навчаються в 1,6 разу більше людей, ніж 1991 року. У деяких селах Сумської, Харківської, Донецької, Дніпропетровської областей до сьогодні немає ніяких навчальних закладів.
Третина сіл України не має медичних закладів, серед них є й населені пункти, де проживає понад 500 чоловік.
№232 03.12.98 «День»
При використанні наших публікацій посилання на газету обов'язкове. © «День»