Цього тижня ЗМІ облетіла страшна новина: у місті Сєверодонецьку Луганської області — «епідемія суїцидів». Дійсно, за дев’ять днів у стотисячному місті сталося п’ять самогубств. Почалося все 20 листопада: з сьомого поверху на карниз будинку впала 25-річна дівчина, але, діставши чисельні травми, залишилася живою. А того ж таки дня, впавши з дев’ятого поверху, на смерть розбився 17-річний хлопець. 24 листопада з вікна восьмого поверху будинку по вулиці Гвардійській, 55 випав 23-річний хлопець. Як стверджують друзі загиблого, перед цим він страшенно посварився зі своєю дівчиною. Пізніше, 27 листопада, в стані алкогольного сп’яніння з висоти другого поверху вистрибнула дівчина 1991 року народження.
На сьогоднішній день міліція розслідує ці самогубства та їхні спроби. «Правоохоронні органи провели перевірку, щоб з’ясувати, були це суїциди чи кримінальні злочини. На сьогоднішній день всі п’ять випадків визнано самогубствами», — розповіла «Дню» начальник прес-служби Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області Тетяна Погукай. Сама Тетяна Погукай говорить про те, що за час її роботи це перший такий випадок, коли в досить невеликому місті за такий короткий проміжок часу відбувається стільки суїцидів. «Я попросила проаналізувати статистику суїцидів за минулі роки й з’ясувати, з чим це може бути пов’язано. Можливо, це пов’язано з районом проживання, порою року, з тими ж місячними затемненнями й т.д. І, можливо, це вже буде в компетенції психологів, а не міліції», — зазначила начальник прес-служби Управління МВС України в Луганській області.
Цікавим є й той факт, що всі самогубства та їхні спроби були скоєні в однаковий спосіб: люди вистрибували з вікон багатоповерхових будинків. Ми поцікавилися думкою Ірини ПОГОРЄЛОВОЇ, психолога, судового експерта Луганської обласної психіатричної лікарні: «Це дуже нетиповий випадок. За час моєї роботи не було стільки суїцидів за такий короткий проміжок, і щоб вони не були якось пов’язані між собою. Тим паче в такий спосіб, що не є настільки поширеним, як, наприклад, повішення. До речі, серед чоловіків у такому молодому віці суїциди не є рідкістю, бо у чоловіків у цьому віці відбувається процес самореалізації, велику роль грають стосунки з протилежною статтю, визначення себе в суспільстві. А от для жінок це нетипово. Зрозуміло, що молодим завжди важко, а в наш час це посилюється ще й високим рівнем безробіття саме серед молоді. І, може, грає роль те, що це невелике депресивне містечко, де важко людині з великими амбіціями знайти гідну роботу й заробіток. А можливо, вплинула й пора року, адже восени всі проблеми здаються важчими, ніж в іншу пору року. У будь-якому разі, тут потрібен повний аналіз і вивчення цих суїцидів».