Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чорний день для підсніжника

У Києві масово незаконно продають квіти, що занесені до Червоної книги України
15 лютого, 2007 - 00:00
ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

З настанням лютого на вулицях Києва ведеться масова реалізація незаконно зібраних ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України — підсніжників, білоцвітників, шафранів, сон-трави та інших. Основні потоки незаконного товару ідуть до Києва з Криму, Карпат, Київської області. За підрахунками екологів, за три місяці (лютий-квітень) в Києві реалізується до п’яти мільйонів занесених до Червоної книги рідкісних квітів. Основні піки продажу квітів припадають на 14 лютого (День святого Валентина) та 8 березня (Міжнародний жіночий день). Про це йшлося на прес-конференції, яку організували екологи Києва.

Основні місця торгівлі первоцвітами в Києві — переходи та виходи з метро, особливо біля станцій метро «Площа Льва Толстого», «Майдан Незалежності», «Либідська», «Політехнічний інститут». Основне місце доставки та перепродажу первоцвітів — Київський залізничний вокзал, поїзд «Севастополь — Київ».

Збір та продаж рослин, занесених до Червоної книги України, заборонено Законами України «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України» та ст. 90 Адміністративного Кодексу України «Порушення вимог по охороні видів тварин та рослин, занесених до Червоної книги України». «На сьогодні наші працівники затримали понад 40 осіб, які перевозять квіти з Криму та Карпат і торгують ними в Києві», — повідомив майор міліції Валерій Соловей.

За розрахунками вчених-ботаніків, така масова незаконна заготівля та продаж рідкісних ранньоквітучих рослин може в найближчий час призвести до того, що підсніжники та інші рідкісні квіти можуть взагалі зникнути. «За останні 20 років підсніжник відійшов від Києва на 100 кілометрів», — повідомив директор Київського еколого-культурного центру Володимир Борейко.

З метою припинення незаконної торгівлі первоцвітами в Києві, Всеукраїнська організація «Екологічна варта» пропонує вжити ряд заходів, зокрема, в лютому — квітні транслювати у вагонах київського метро ролики про заборону продажу занесених до Червоної книги квітів та звукові повідомлення на ескалаторах метро. «Нам треба розпочати всенародну боротьбу проти незаконного збирання первоцвітів через систему заборонних дій, — закликає голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко. — Маємо змусити владу дотримуватися природоохоронного законодавства.»

Анатолій БАБАК
Газета: 
Рубрика: