У 2002 році Міністерству з надзвичайних ситуацій цивільного захисту населення і ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи заплановано виділити з Держбюджету 200 мільйонів гривень на погашення заборгованості із соціальних виплат (головним чином пільг і компенсацій) постраждалим від аварії на ЧАЕС людям (станом на кінець 2001 року ця заборгованість складала більше 550 мільйонів гривень). На погашення боргів міністерства із фінансування «чорнобильських» програм, які загалом на початок поточного року визначилися цифрою у 737 мільйонів гривень, уряд планує спрямовувати значну частину додаткових надходжень Держбюджету- 2002. Про це на виїзному засіданнi колегії МНС, що пройшло минулого четверга у Житомирі, говорили сам міністр Василь Дурдинець і начальник департаменту економіки і фінансів Олександр Бабич. Всього на 2002-й рік на виконання «чорнобильських» програм міністерству заплановано виділити з держбюджету 2 мільярди 144 мільйони гривень, що на 219 мільйони гривень більше, ніж отримано ним у минулому році. Головним пріоритетом у фінансуванні цих програм, зазначив В.Дурдинець, буде організація лікування і оздоровлення постраждалих від чорнобильської катастрофи людей — інвалідів, дітей-інвалідів, сиріт і напівсиріт, ліквідаторів, переселення з територій обов’язкового відселення їхніх мешканців, особливо сімей з дітьми, у чисті райони і створення там для них робочих місць, і вже зазначена ліквідація заборгованості із соціальних виплат.
На засіданні з вуст народного депутата України, віце-президента Союзу «Чорнобиль» Володимира Яценка пролунав заклик спільними зусиллями фахівців, парламентарів і урядовців підготувати обгрунтовану відповідь на недавно оприлюднену в деяких Інтернет-виданнях оцінки наслідків Чорнобильської катастрофи та роботи України з їх ліквідації з боку певних органів ООН, які, за його словами, в низці суттєвих моментів не співпадають з висновками представницької міжнародної конференції з «чорнобильських» проблем, що пройшла у минулому році в Києві, зокрема щодо необхідності переселення людей із забруднених територій, і можуть вважатися такими, що принижують нашу країну.
На звернення «Дня» прокоментувати згадану ситуацію, В.Дурдинець зазначив, що зробить це після надання висновків, стосовно оцінок ООН, відповідними фахівцями.
В свою чергу заступник директора Інституту геологічних наук, академік НАН України В’ячеслав Шестопалов наголосив, що в результаті спостережень за станом надр в зоні навколо ЧАЕС на глибині 300-400 метрів виявлені тектонічні розломи. На його думку, при будівництві об’єкту «Укриття-2», який має бути більшим за ЧАЕС, цей факт повинен обов’язково враховуватись. І нагадав, що у свій час із-за виявлених подібних явищ було припинено будівництво Кримської АЕС, і що схожі проблеми виникали на Рівненській АЕС.