Минулими вихідними всі займалися звичною справою: влада загадувала загадки, а населення в міру своїх сил і здібностей намагалося їх відгадувати. Характерною особливістю цієї гри є те, що перш ніж відгадати відповідь, необхідно правильно відгадати запитання.
Почин належав Президентові, котрий сказав, що вважає своїми прибiчниками всіх розсудливих людей, котрі аналізують ситуацію в Україні й світі, а також представників ділових кіл і так званих «човників», які, незважаючи на те, що їм зараз доволі важко, не захочуть повернутися назад.
На перший погляд, і запитання й відповідь лежать на поверхні: ті, котрі не хочуть назад — підтримують Леоніда Кучму, а тим людям, котрі хочуть просуватися вперед, необхідно підтримувати іншого кандидата в президенти. Однак відгадники зі стажем помітили й друге приховане запитання: оскільки пан Кучма розділив своїх прибiчників на розсудливих людей і підприємців, то для цілком правильної відповіді необхідно було класифікувати останніх із точки зору здорового глузду.
Президент також зазначив, що не є таємницею той факт, що практично під час кожної його поїздки його служба отримує інформацію про необхідність посилення охорони. «А людей своїх я не боюся й не маю наміру від них відгороджуватися», — сказав він. Тут чимало наших читачів правильно вгадали запитання: «Кого можна назвати своїми людьми Президента?» На жаль, доводиться констатувати, що правильно відповіли лише службовці з адміністрації.
А от загадки прем'єр-міністра Валерія Пустовойтенка відгадали всі. В. Пустовойтенко стурбований незначною кількістю підписів на підтримку кандидатури Леоніда Кучми на президентських виборах, зібраних НДП. Він зауважив, що партія, ухваливши рішення про підтримку Л. Кучми на президентських виборах, маючи чисельність близько 40 тис. членів, зібрала тільки 100 тис. підписів.
Щоправда, прем'єр, а за сумісництвом голова Народно-демократичної партії, пан Пустовойтенко після запитання навіть для годиться не запитав: «Здаєтесь?», а відразу говорив відповіді, які на всю країну розтиражував Інтерфакс-Україна: результати роботи партії щодо збирання підписів є свідченням «недостатнього впливу НДП у суспільстві, скільки б ми себе не переконували в протилежному».
Й усе-таки найнесподіваніше й найоригінальніше запитання, на думку наших читачів, загадав той самий прем'єр В. Пустовойтенко: «Поразка Л. Кучми як кандидата від демократичних сил загрожує поразкою української демократії загалом».
Уся штука в тім, що доволі важко дати правильну відповідь на неправильне запитання. Яку відповідь напише українська демократія в бюлетенях для голосування на президентських виборах, буде відомо 31 жовтня.