Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Чотири роки поневірянь пройшли

В Донецьку нарешті збудували Реабілітаційний Центр для дітей хворих на ДЦП
4 листопада, 2010 - 00:00

Наприкінці жовтня донецький Реабілітаційний Центр (РЦ) для дітей хворих на ДЦП «З надією на майбутнє» за чотири роки свого існування нарешті отримав власне приміщення. Раніше РЦ «кочував» містом через відсутність власної будівлі. Спочатку організація винаймала приміщення біля шахти ім. Засядька, потім місцева влада виділила в безкоштовну оренду частину приміщення в будівлі Донецького навчально-виховного комплексу №244. А от нещодавно завершився капітальний євроремонт у покинутому дитячому садку і наразі це приміщення повністю належить РЦ. Ремонт робили спонсори, якими виступили як місцева влада, так і комерційні структури та організації. Сьогодні це чи не єдиний в Україні Центр, який має функцію дитячого садка: батьки можуть залишати дитину в Центрі, як у звичайному дитячому садку, на нянечок. Але на відміну від звичайних, ці няні мають медичну освіту та досвід роботи з такими дітьми. Завдяки діючій у Центрі міжнародній програмі «Портідж», з дітками можуть займатися вдома. «З надією на майбутнє» з’явився у 2006 році на гранд Фонду «Україна 3000». За ці роки кількість дітей, що проходила реабілітацію зросла від 60 до 156. Зараз РЦ може прийняти близько 200 дітей. У найближчих планах РЦ обзавестись транспортом, який міг би забирати дітей і відвозити до Центру.

КОМЕНТАРI

Світлана КОБЗІНА, директор РЦ:

— Головною нашою задачею є соціальна адаптація дитини. У нас вона не соромиться, не закривається від оточуючого середовища. Ми стежимо за фізичним і моральним здоров’ям дитини. У нас створені творчі класи, ми проводимо дельфінотерапію, кінну терапію, проводимо заняття у басейні, влітку посилаємо дітей у санаторії.

Тетяна ГЛАДКИХ, тренер-реабілітолог:

— Я займаюсь реабілітацією дітей вже 14 років. Моя перша вихованка вже навчається на четвертому курсі університету. Тому соціальна адаптація, окрім фізичних вправ та лікування, дуже важлива. Крім того, важлива і адаптація батьків. Тому, ми ставимо задачу навчити батьків вірити у власних дітей. І тоді і діти матимуть сили боротися.

Зараз в Донецькій області, крім РЦ «З надією на майбутнє», п’ять центрів реабілітації: Школа-інтернат для дітей з дитячим церебральним паралічем № 5 м. Донецька, Донецький міський соціально-реабілітаційний центр дітей-інвалідів і молодих інвалідів «Радуга», КЛПУ «Донецький обласний спеціалізований будинок дитини», Краснолиманський терцентр соціального обслуговування пенсіонерів і одиноких непрацездатних громадян міського управління праці та соціального захисту, Центр ранньої реабілітації дітей-інвалідів, Центр реабілітації хворих з спинномозковою травмою та дитячим церебральним паралічем при лікарні № 15 м. Макіївки (виконує функції Центру).

Катерина ЯКОВЛЕНКО, Донецьк
Газета: 
Рубрика: