«Уже 14 місяців і 21 день Україна обходиться без кредитів МВФ», — зазначив перший віце-прем’єр. Подальші перспективи співпраці з МВФ виглядають так: якщо 7 грудня парламент затвердить, як розраховує уряд, бюджет на 2001 рік, а також ухвалить закон про банки і банківську діяльність (одна з вимог МВФ), то можна сподіватися на те, що 20 грудня питання про фінансування України буде винесено на раду директорів. Тобто, після заяв прем’єра про «поразку пропрезидентських сил» у випадку неприйняття бюджету- 01, уряд, що не отримав ні цента від МВФ, вирішив «трохи полякати» учасників бюджетного процесу... тим же МВФ.
Щодо співробітництва України з ЄБРР, то Ю. Єхануров знову підтвердив, що умови надання кредиту в розмірі $150 млн. на передприватизаційну підготовку «Укртелекому», які висуваються Євробанком, неприйнятні, оскільки українське законодавство не передбачає можливості трансформації боргових зобов’язань в акції підприємств, що приватизуються. Тим часом він не виключив, що під час погашення кредиту буде використано інші фінансові інструменти.
Перший віце-прем’єр не обійшов мовчанням і традиційну болючу для уряду тему боргів в енергетиці. За його даними, останніми днями намітилася тенденція до зростання заборгованості в розрахунках за енергоносії: наприклад, якщо станом на 1 липня сума боргу становила 9,858 млрд. грн., то нині вона досягла 9,970 млрд. грн. У той же час Ю. Єхануров із задоволенням підкреслив зниження заборгованості із заробітної платні із 6,4 млрд. грн. на початку року до 5,5 млрд. грн. станом на 1 листопада. Заборгованість перед Пенсійним фондом становить 1,4 млрд. грн., однак, як пообіцяв Ю. Єхануров, наступного року уряд ці гроші обов’язково «вичавить». Мабуть, це навряд чи вдасться зробити без посилення фіскального та контрольного тиску на економіку.