Різкий стрибок цін на хліб стався в Одесі. Ціна найпопулярнішого серед городян хліба «Обідній» з борошна вищого гатунку підвищилась з 1,48 копійок до 2 гривень і вище. Вартість буханця хліба «Переяславський» та інших популярних сортів зросла на 10—20 відсотків. «Основною причиною підвищення цін стало подорожчання зерна і борошна, яке нам постачають місцеві млини», — заявила на прес-конференції голова правління ВАТ «Одеський коровай» (основного виробника хлібобулочних виробів в Одесі) Тетяна Погрібна. За її словами, внаслідок нинішнього неврожаю зернових культур, закупівельна вартість сировини зросла майже в 2,8 разу. Сьогодні підприємство «Одеський коровай» працює на імпортному зерні з Німеччини та Франції. Цей факт викликав чимале здивування, оскільки в заявах губернатора області неодноразово йшлося про поставки до регіону зерна з Росії та Казахстану, яке за вартістю значно нижче за європейське. До того ж, зі слів Погрібної, на збільшення собівартості хліба вплинуло підвищення цін на енергоносії до 21%. А ось начальник обласної державної інспекції з питань контролю за цінами Наталя Немодрук вважає, що значного підвищення на енергетичному та паливному ринку регіону не було. Незначні його коливання не могли істотно вплинути на ціноутворення, оскільки спочатку закладалися до вартості хліба на підприємствах. Вирішальним чинником стало тільки підвищення цін на основну сировину.
Але незважаючи на це, зі слів начальника держінспекції Наталії Немодрук, кожен день останнього місяця «Одеський коровай» мав збитки у розмірі 22 тисячі гривень через різницю роздрібної ціни та реальної собівартості хліба. «Якби ми підняли ціни хоч би на 10%, але на місяць-два раніше, то нам би вдалося довше протримати їх на цьому рівні», — вважає вона. Сьогодні, щоб підвищення цін на хліб не так сильно вдарило по соціально незахищених верствах населення, у роздрібній торгівлі збережено один вид хліба першого гатунку за ціною 96 копійок. Його продаж не лімітовано. Можливо тому в перші дні підвищення знайти цей вид хліба в муніципальній торговій мережі було вельми проблематично. А в магазинах області ціни на популярні сорти підскочили майже до 3 гривень. Одночасно зросли ціни на молоко, сир, ковбаси та низку інших продуктів.
Річ у тому, що майже одночасно з підвищенням цін, 16 жовтня, в області було введене розпорядження Державної адміністрації «Про регулювання цін на основні продовольчі товари». Дія попереднього розпорядження закінчилася 1 жовтня. За два тижні «вільного ринку» ціни на молоко, ковбаси, сир, крупи й окремі сорти хліба встигли злетіти на 50% і вище. Розпорядження обладміністрації різко обмежило торгові надбавки на хліб 10 відсотками, борошно — 15%, крупи, макаронні вироби, цукор, варені ковбаси, молоко, сир, вершкове масло і рослинну олію — 20%. Хоч, на думку багатьох сил, саме регулювання спровокувало підвищення цін і може стати причиною товарного дефіциту в регіоні.