І хоч дата не ювілейна, але додзвонитися до улюбленого актора виявилося досить проблематично. Проте найбільш наполегливі друзі, колеги і шанувальники його таланту були винагороджені, коли після N-го накручення диска, вони нарешті почули не набридливу механічну фразу оператора: «Абонемент тимчасово недоступний», а такий пізнаваний ступкінський баритон, який ні з яким іншим не сплутаєш. Поздоровивши іменинника, «День» поцікавився, де ж був невловимий Ступка? Де і як він відпочиває? Але виявилося, що улюблений актор активно працює: він постійно на зйомках. Нині повним ходом екс-киянин, відомий кінорежисер з Санкт-Петербурга Володимир Бортко в Кам'янець-Подільському знімає фільм «Тарас Бульба», в якому Богдан Сильвестрович виконує головну роль.
— У нас зібралася хороша творча команда, — розповів Б. Ступка. — Працюємо злагоджено. Я сподіваюся, що картина у нас вийде, і її гідно оцінять глядачі. На екран фільм має вийти наступного року. Ви її подивитеся, і тоді вже поговоримо про цю стрічку.
— Як святкуватимете іменини?
— Дуже скромно: 1 вересня буде сорок днів, як померла моя мама. І хоч вона була вже досить поважного віку, але все одно біль втрати дуже сильний... Ми з нею народилися в один день, і раніше завжди я їхав до неї у Львів. за багаторічною традицією ми по- родинному відзначали наше спільне свято. А тепер її немає... Знаєте, в житті смуток і радість ходять разом. За два дні по маминій смерті у нас у сім'ї з'явився внук — маленький Богданчик. 27 серпня йому виповнився місяць. Тепер я тричі дідусь: старший онук Діма студент. Він перейшов на третій курс Нацiонального університету театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого, а внучка Устинка піде у другий клас. Дружина, син, невістка і внуки — ось мій тил.
— Богдан Сильвестрович, скоро вересень, і починається новий театральний сезон, чим порадує ваш колектив глядачів?
— Традиційно ми відкриємо свої двері українською класикою: 14 вересня покажемо «Наталку Полтавку». Цей рік для франківців буде знаковим — у січні відзначимо 120- річчя свого патрона, фундатора Театру ім. І. Франка Гната Петровича Юри. До цієї події старанно готуємося. Плануємо провести цілу серію творчих заходів: конференцію, виставку, покажемо глядачам фрагменти вистав, які він ставив, як режисер і чудово грав як актор, зокрема, «Мартин Боруля», «Ревізор», «Швейк», «Весілля Фігаро». До речі, зараз повним ходом ідуть репетиції «Весілля Фігаро». Виставу ставить Юрій Одинокий, використовуючи переклад п'єси Бомарше, зроблений Гнатом Юрою. З новинок майбутнього сезону режисер Петро Ільченко поставить українську класику — «Кайдашеву сім'ю», а Станіслав Моїсеєв підготував нову версію популярної вистави «Лев і Левиця» про непрості стосунки російського класика Льва Толстого і його жінки Соф'ї. Ця п'єса сучасного автора Ірени Коваль кілька років з величезним успіхом ішла в Київському Молодому театрі, а в новому сезоні вона з'явиться вже в афіші франківців. У нашому репертуарі глядачі побачать «Фауста» і «Людину з Ламанчі», а також відновимо «Соло для годинника з передзвоном», виставу, яку зняли з афіші через смерть прекрасного актора Степана Олексенка (тепер роль Райнера репетирує Олексій Паламаренко), будуть і інші нові вистави в Театрі у фойє і на великій сцені.
Цього року ціле сузір'я майстрів франківскої сцени відзначить ювілеї: Ірина Дорошенко, Володимир Коляда, Людмила Смородіна, Богдан Бенюк, Поліна Лазова, Зинаїда Цесаренко. Готуються їх бенефіси. У нас глядачі зможуть подивитися вистави на різний смак. Приходьте, ми з нетерпінням чекаємо свою публіку!