У Національному університеті «Острозька академія» провели конкурс наукових студентських робіт на тему українського голодомору 1932 — 1933 років. Авторів кращих досліджень відзначили дипломами та грошовими преміями. Поштовхом до організації такого наукового змагання, до певної міри, був «День». Його головний редактор Лариса Івшина неодноразово виступала з лекціями на цю тему, а також презентувала книжку «День і вічність» Джеймса Мейса із бібліотеки газети.
Меценатом конкурсу виступив громадянин Канади, відомий режисер і продюсер Тарас Гукало. До речі, ще 1983 року в Канаді за сприяння пана Тараса відзняли перший у світі документальний фільм про голод в Україні — «10 мільйонів жертв». Інформаційну підтримку надала газета «День».
Отже, третє місце поділили: аспірантка Наталія Поліщук із дослідженням «Політичні причини Голодомору в Україні 1932-33 рр.», студентка четвертого курсу спеціальності «історія» Тетяна Ковальчук з роботою «Голодомор 1932-33 років у львівській українській пресі» та студентка четвертого курсу спеціальності «релігієзнавство» Ольга Іщук з «Проблемами Голодомору в українській прозі ХХ ст.». Друге місце журі присудило студентці четвертого курсу спеціальності «релігієзнавство» Олександрі Корнійчук за доробок «Допомогові акції на Волині 1932—1933 років: участь громадян та церкви». І, врешті- решт, перше місце зайняла студентка четвертого курсу спеціальності «документознавство та інформаційна діяльність» Валентина Сташук за роботу «Історія Голодомору в Україні». У ній Валентина використала не тільки документальні матеріали, а й свідчення сучасників трагедії, які їй вдалося зібрати.
Такі конкурси вже стали традиційними в Острозькій академії. Декілька років поспіль проходить конкурс наукових робіт «Шануймо минуле», що проводиться родиною Наталі та Івана Даниленків і Фондом «Україна 3000». Подружжя Оксани та Ярослава Соколиків за інформаційного сприяння газети «День» проводить змагання, присвячене життю і творчості видатного українського письменника Уласа Самчука. Родина Винарів уже традиційно надає студентам стипендії за дослідження з історії України, а професор Орест Цап з Канади — матеріальну підтримку Всеукраїнському літературному конкурсу «Витоки».
В умовах недостатнього фінансування державою наукової роботи в університетах надзвичайно важливою є участь громади у підтримці молодих науковців.