Цвітіння бузку в Києві — мабуть, друге за значенням після цвітіння каштанів. Два гектари землі на схилах біля Видубицького монастиря, на яких ростуть ці кущі із прекрасним ароматом, — це гордість Ботанічного саду ім. Миколи Гришка. Всі сорти цих досить невибагливих кущів, а їх тут близько 90, ботаніки називають рідкісними та унікальними.
— Кажуть, що у нас — фантастична кількість сортів, але це не так. Ми маємо дикі види — ті, які зустрічаються в природі. Загалом ботаніки диких видів налічують 28, а в нашій колекції представлено 21, — розповів «Дню» науковий співробітник ботанічного саду Володимир Кваша. — Також тут є близько 70 сортів і є гібриди — вони не мають статусу сорту, хоч є красивими, декоративними. Ці кущі доповнюють нашу колекцію. Таким чином, виходить, що у нас налічується близько 180 різновидів бузку. Багато сортів привезені з Німеччини після війни. Також у нас є сорти, які виведені в Нідерландах, Франції. Особливо ми пишаємося сортами вітчизняних селекціонерів: вони називаються «Богдан Хмельницький», «Полтава», «Леся Українка». Крім того, маємо сорти відомого московського колекціонера Колеснікова. Щороку наша колекція бузку поповнюється.
Цвітіння тут тільки розпочалося, масового ж ботаніки чекають приблизно в середині травня — все залежить від того, наскільки буде тепло: якщо прийде тимчасове похолодання, то цвітіння почнеться пізніше. Термін цвітіння бузку теж залежить від погоди: якщо буде прохолодно і йтимуть дощі, бузок цвістиме близько двох тижнів, якщо тепліше — швидше перецвіте (при температурі 30 градусів цвітіння вистачає на два—три дні).
Якщо не кількістю сортів бузку, то місцем розташування бузкова плантація ботанічного саду є єдиною у світі, вважають тут. Бузковий сад, вдало закладений у 1946—1948 роках на так званому схилі Видубицького амфітеатру, вирізняється мальовничістю і красою: звідси видно і кручі Дніпра, і саму річку, і Видубицький монастир, дзвони якого супроводжують приємну прогулянку гостей. Цю унікальність планують зберегти й при перенесенні бузкового саду: оскільки вік дерев є критичним (як стверджують ботаніки, 20—30 років вони ще «поживуть»), нині в ботанічному саду готуються нові ділянки для бузку. Поки що вони маленькі, але все потрібно робити поступово.