Сьогоднішній парламентський день обіцяє бути гарячим, причому в усіх значеннях цього слова. Напередодні Дня Конституції депутати збираються зробити країні подарунок — привести до присяги суддів Конституційного Суду. За словами «нашоукраїнця» Миколи Катеринчука, «це не якась особлива процедура, суддям лише треба прочитати присягу». Соціаліст Іван Бокий також підтвердив, що три коаліційні фракції погодилися привести до присяги суддів КС. Однак сам депутат- соціаліст вважає, що це питання треба зняти з порядку денного. Адже приводити суддів до присяги, згідно з українським законодавством, необхідно за обов’язковою участю Президента України, прем’єр-міністра та голови Верховної Ради України. Крім того, обов’язково має бути виведення правового комітету Верховної Ради України, якого (комітету) ще немає.
До того ж, планам коаліціантів можуть перешкодити комуністи. Вони збираються блокувати трибуну і взагалі мають намір не пустити Президента Віктора Ющенка до сесійної зали. Інша частина парламентської опозиції в особі Партії регіонів, за словами М. Катеринчука, не проти приведення до присяги суддів КС, але лише після обрання керівних органів Верховної Ради, зокрема, й керівників комітетів.
Із цим — затримка. Зокрема, «Наша Україна» досі не може визначитися зі спікером. За словами керівника юридичного департаменту блоку Романа Зварича, на сьогодні фракція розглядає три кандидатури на цю посаду: екс-секретаря Ради національної безпеки й оборони України Петра Порошенка (від НСНУ), лідера Українського союзу промисловців і підприємців Анатолія Кінаха (від ПППУ), а також кандидатуру колишнього генпрокурора України Володимира Стретовича (від Християнсько- демократичного союзу). Інші три суб’єкти блоку — Народний Рух України, Конгрес українських націоналістів, Українська республіканська партія «Собор» — своїх пропозицій поки що не внесли.
До речі, один із претендентів на посаду спікера Верховної Ради Анатолій Кінах уже підтримав прагнення Юлії Тимошенко переглянути російсько- українські газові угоди — за умови переговорів. За його словами, «газові угоди між Україною та Росією були, безперечно, незавершеними, оскільки приймалися практично у форс-мажорних обставинах». Таким чином, на думку аналітиків, А. Кінах намагається заручитися підтримкою лідера БЮТ.
Сама Юлія Тимошенко прогнозує, що голосування за кандидатурами на посади прем’єр-міністра та голови Верховної Ради може відбутися в четвер. За її словами, алгоритм роботи парламенту цього тижня буде таким: «У вівторок ставимо на голосування постанову про кількість і склад комітетів, після цього, відповідно до попередніх домовленостей, оголошуємо перерву до четверга». У четвер, якщо «Наша Україна» буде готова, депутати проведуть голосування про обрання керівництва Ради та прем’єр міністра», — заявила Тимошенко. Примітно, що про суддів Конституційного Суду лідер БЮТ нічого не сказала. Може, забула?