Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«День» вже вшосте відкриває літню «Школу журналістики»

3 липня, 2008 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Цього разу у декількатижневому «майстер-класі» в межах газети «День» візьмуть участь 17 студентів ВНЗ із усіх регіонів України, зокрема, «Острозької академії», Запорізького національного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Дніпропетровського національного гірничого університету та Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». 17 практикантів були обрані не випадково. «День» запропонував молоді заповнити спеціальні анкети (ця традиція бере свій початок з минулорічної літньої «Школи журналістики»), вказавши у них своє коло інтересів і в загальних рисах окресливши світогляд. На додачу — написати рецензію на одне з видань «Бібліотеки «Дня». Багато хто зі студентів звернувся до аналізу своїх вражень від «Апокрифів Клари Гудзик», «Дня і вічності Джеймса Мейса», книг «Україна Incognita» та «Дві Русі».

Початковим акордом співпраці видання з майбутніми журналістами стала зустріч із головним редактором газети «День» Ларисою Івшиною. Поміж іншим, головний редактор представила аудиторії свіжий видрукуваний у Бухаресті переклад однієї з книг «Бібліотеки газети «День» авторства Станіслава Кульчицького — «Чому Сталін нас нищив?» румунською мовою, видання якої відбулося за сприяння посольства України в Румунії.

— Осмислення своєї історії стало важливою частиною суспільного життя — зазначила з цього приводу Лариса Івшина. — Ми хочемо домогтися розуміння від Західного світу, від наших сусідів, але це нереально, якщо ми не будемо пропонувати своє розуміння нашої історії. Безліч журналістів сьогодні дуже невпевнено почуваються у цій тематиці. І коли вони, без історичного бекграунду, говорять про сучасні події, виходить суцільна дурниця. Історію треба знати!

Після короткого вступу студенти поставили Ларисі Івшиній свої запитання. Молодих журналістів цікавили не тільки принципові моменти журналістського фаху, а — і це не менш важливо — філософські проблеми. Детальніше про відкриття літньої «Школи журналістики» читайте у п’ятничному номері.

Маша ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: