Депутатська більшість Дніпропетровської облради волає про допомогу до вищого керівництва України. У зверненні, прийнятому на зборах і направленому на адресу Президента В. Ющенка, голови Верховної Ради О. Мороза й генпрокурора О. Медведька, народні обранці висловили своє «глибоке обурення й рішучий протест» у зв’язку з ситуацією, що склалася «навколо формування керівництва Дніпропетровської облради». Приводом для прийняття цього документу став черговий скандальний інцидент, пов’язаний з виборами нового голови — минулої п’ятниці депутати, прибулі на пленарне засідання, якого вони чекали майже два місяці, побачили перед собою... закриті двері сесійної зали. Для багатьох iз них стало повною несподіванкою, що буквально за день до сесії голова облвиборчкому А. Галка опублікував у місцевій пресі оголошення про скасування засідання. При цьому він посилався на рішення неназваного суду, що забороняє йому збирати депутатів і проводити вибори керівництва обласної ради. Пояснення в коридорі давав представник Державної виконавчої служби І. Куліковський. За його словами, причиною прийняття згаданого рішення став позов якоїсь громадянки, стурбованої... порушенням її прав депутатами обласної ради. Сам позов знаходиться у Кіровському райсуді, а поки його розглядають, порушувати рішення не можна, причому під страхом кримінального переслідування.
Промова судового виконавця депутатів не переконала. Вони заявляють, що протягом чотирьох місяців, поки в Дніпропетровській облраді йде боротьба за крісло голови, судові рішення вже не раз використовувалися для «нейтралізації» супротивників нинішнього голови М. Швеця. Так, за позовом БЮТівця Д. Борисенка судді того ж Кіровського райсуду припинили депутатські повноваження «регіонала» О. Царьова, який намагався скласти М. Швецю конкуренцію на виборах голови. Наразі в хід запущено новий позов, який блокує роботу облради взагалі. У своєму зверненні до Президента В. Ющенка депутати розцінюють те, що відбувається як спроби М. Швеця та його команди «усіма правдами й неправдами втриматися у владі». Народні обранці нагадують главі держави, що за чотири місяці, що минули з моменту виборів, сесія облради «припинялася вже чотири рази по чотири», самі депутати, неугодні нинішньому керівництву області, «піддавалися гонінню й побиттю», як це трапилося 2 червня цього року. Поведінку М. Швеця та його найближчого оточення автори звернення до керівництва країни називають «зухвалим викликом громадській думці, ігноруванням і знущанням над демократичними нормами і процедурами». Усі наслідки безвладдя на Дніпропетровщині — зрив підготовки до зими, невиплату зарплат та відпускних працівникам бюджетних організацій, невиконання соціальних програм — вони покладають не лише на М. Швеця, але й на його соратницю по Народному союзу «Наша Україна» — главу адміністрації Н. Деєву.
Усе, що накипіло на душі, депутати облради висловлювали на зборах у приміщенні обласної ради профспілок. Депутат від КПУ Ю. Осетров розповів представникам преси, як його тричі намагалися «купити» прихильники М. Швеця, пропонуючи за голос на виборах голови спочатку 5, 10, а потім і 50 тисяч доларів. Схоже на те, що образи й приниження ще міцніше згуртували противників нинішнього голови в єдину команду. На зборах в облрадпрофі представники Партії регіонів, КПУ та блоку П. Лазаренка підписали нову угоду про створення на Дніпропетровщині «антикризової» коаліції, до якої увійшли практично дві третини депутатів обласної ради. При такому розкладі шанси на обрання головою у М. Швеця практично дорівнюють нулю. Судячи з усього, хмариться й над головою облдержадміністрації Н. Деєвої, оскільки депутати у своїх виступах відкрито говорили про необхідність її відставки відразу після того, як буде обрано нове керівництво облради.