Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Депутатська кров»

21 червня, 2001 - 00:00

«Цей політичний фарс сесія провела з порушенням, — сказав після закінчення засідання Сергій Куніцин. — Перелякані люди. Я збираюся продовжувати працювати. Оскільки рішення прийняте з порушенням норм, я вважаю, що на такі нелегітимні рішення Президент не буде реагувати. У нас вже готове звернення до суду, суд такі речі зупиняє відразу. Нам треба хліб збирати, треба курортний сезон провести…»

— Як вийшло, що ви втратили більшість?

— А ми її не втратили. Справа у тому, що активно попрацювали депутати України Лев Мірімський і Валерій Горбатов, які створили фракцію так звана «Трудова Україна». Ці депутати завжди ходили між Грачем і Куніциним. Немає у нас політично стабільної більшості. І у Грача її немає. Я не здивуюся, якщо завтра ці депутати підуть до нас і скажуть: давайте знімати Грача, оскільки їх людина на голову Ради міністрів не пройде. Треба створювати на виборах 2002 року стійку більшість… Я сьогодні почитував газету «Кримський час» і багато цікавого про себе дізнався. Але ми готуємо цілу книгу про Лева Мірімського. Його біографія не йде в порівняння зі мною. Це бестселер. Зі стрільбою, гонками, і з усім іншим. Скоро буде пролите світло на історії з приватизацією майна… Моя біографія у порівнянні з ними програє, тому я спокійно до цього ставлюся.

— Які сили стоять за тими, хто домагається цього рішення?

— По-перше, це комуністи, а також деякі політичні угрупування на чолі з Левом Мірімським і Горбатовим, частина «Трудової України», але не вся, оскільки я знаю, що там позиція неоднозначна, деякі високопоставлені особи, але не Президент. Сьогодні-то прийняте не рішення, а звернення, Леонід Іванович сам боїться. Я не сумніваюся у тому, що це елементи кримінальної революції, мене прибирають з дороги не за професійними якостями, а за політичними та майновими. Я категорично проти виступав щодо незаконної приватизації хімічних підприємств, паливно- енергетичного комплексу, ряду об’єктів санаторно-курортного комплексу. Все криється у цьому…

Незважаючи на всю невизначеність ситуації, з неї можна, все ж зробити декілька висновків. По-перше, зараз стало очевидним, що електронна рахункова машина для голосування використовувалася й використовується кримськими депутатами для фальсифікації голосування, що є дуже небезпечною ситуацією, оскільки ставить під сумнів буквально ВСІ раніше прийняті рішення, оскільки вони могли бути прийняті фальсифікованим голосуванням. Мабуть, це тепер задача експертів — визначити їх правомірність. І між собою багато-які кримські депутати давно вже кажуть про це.

По-друге, у Криму вже вважають помилкою настільки тривале невтручання Президента країни у ситуацію між групами Верховної Ради, незважаючи на те, що кожного разу кримські депутати апелюють саме до нього. Це приводить до того, що ситуація в настільки небезпечному регіоні періодично виходить з-під контролю глави держави і нею намагаються керувати окремі депутати Верховної Ради України, причому аж ніяк не в загальнодержавних інтересах, а в особистих, майнових та кланових.

Микита КАСЬЯНЕНКО, Сiмферополь
Газета: 
Рубрика: