Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Десять років «юридичного забезпечення»

17 травня, 2001 - 00:00

Підтвердив це «Дню» і декан економіко-правового факультету Донецького національного університету В’ячеслав Волков. Він також зазначив, що коли раніше, за часів СРСР, у країні було шість юридичних вузів, то тепер їх 180. І якщо раніше на перші курси приймали всього близько трьох тисяч майбутніх юристів, то сьогодні їхня кількість досягла двадцяти тисяч. Однак, за словами В. Волкова, на сьогодні й в майбутньому будуть запитані лише ті юристи, які володіють знаннями як вітчизняного, так і міжнародного законодавства.

Роль юристів у законотворчості підтвердив і спікер Верховної Ради України Іван Плющ, який був присутнім на торжествах. Він, зокрема, зауважив, що тільки в керівництві парламенту два юристи — Віктор Медведчук та Степан Гавриш. Він також заявив, що для юристів в умовах правового нігілізму найважливішим завданням є не тільки написати закони, але й навчити людей їх виконувати. У той же час, сказав глава Верховного суду України Віталій Бойко, в правовому полі України ще багато проблем: це і недопрацьовані кодекси, Закон про судоустрій (без прийняття якого після закінчення перехідних положень Конституції в червні вся судова гілка влади може опинитися поза правовим полем).

Юристи підкреслюють, що в прийнятті кодексів у нас є певне «гальмування». Зокрема, заступник голови Арбітражного суду України в Черкаській області Олександр Синиця зазначив, що держава повинна якомога більше залучати юристів, як теоретиків, так і практиків, до розробки законів. Лише в такому разі, на його думку, можна буде грамотно виписувати закони та уникнути внесення поправок і роз’яснень до них.

Михайло ЗУБАР, «День»
Газета: 
Рубрика: