Вчора у Києві відбулася презентація спільного українсько-корейського проекту по створенню моделі телемедичної мережі в Україні. В експерименті беруть участь чотири лікувальних заклади столиці: міська клінічна лікарня №6, міська онкологічна лікарня, міський клініко-діагностичний центр, міська клінічна лікарня швидкої допомоги. Серед них базовим закладом стала Київська міська клінічна лікарня №6, всі інші виступають у ролі її консультантів. Відтепер, як пояснив заступник головного лікаря Київської міської клінічної лікарні №6 Віталій Осташко (він же координатор проекту), лікарі визначатимуть діагноз хворим у 5-10 разів швидше, ніж раніше. А допоможе у цьому сучасне обладнання, встановлене партнерами з Кореї. Паспортні дані, історія хвороби та результати обстежень пацієнта вносяться у базу даних комп’ютера. Потім за допомогою сучасного обладнання медики за лічені секунди зможуть зв’язатися з фахівцями з інших закладів й отримати у них необхідну консультацію.
— Наприклад, хворому, який поступив до нас у відділення, зробили обстеження. Та, щоб поставити правильний діагноз, йому потрібна консультація спеціаліста з клініко-діагностичного центру. Якщо раніше пацієнт був змушений витрачати час і сам туди їхати, то зараз це робиться набагато простіше: по мережі інтернет ми передаємо результати обстежень (приміром, знімки, отримані за допомогою УЗО, рентген-апаратів) спеціалістам з інших закладів (клініко-діагностичного центру, онкологічної лікарні) і через невеликий проміжок часу (5-10 хвилин) отримуємо їхній висновок. Те ж саме стосується й лікарні швидкої допомоги: тепер можна визначити діагноз хворого ще до потрапляння його до лікарні (а отже, раніше розпочати лікування), — так Віталій Осташко пояснив журналістам переваги телемедичної мережі.
За словами координатора проекту, такого досягнення, як телемедицина, в українській медицині ще не було. Чотири вищезгадані лікарні стали першими учасниками експерименту, який має стати пілотним. «Сучасне медичне обладнання сьогодні концентрується, на жаль, переважно в столиці. Однак треба не забувати й про регіони. До речі, Міністерство охорони здоров’я вже розробило проект державної програми інформатизації охорони здоров’я України на найближчі п’ять років. Також є наказ про створення в Україні державного клінічного науково-практичного центру телемедицини»,— повідомив пан Осташко.
Вартість проекту — один мільйон доларів. Ці кошти у вигляді технічної допомоги (поставка обладнання, навчання спеціалістів) Україні надав уряд Республіки Корея (договір між урядами України та Республіки Корея про реалізацію проекту створення у Києві телемедичної мережі був підписаний у грудні 2005 року). Обидві сторони розраховують на продовження цієї співпраці й у майбутньому.