Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Діалог із квітами

Професор ікебани з Японії провела майстер-клас
30 вересня, 2009 - 00:00

Уже 15 років поспіль посольство Японії в Україні проводить у Києві майстер-класи з ікебани. Зазвичай це дійство відбувається кожної осені, але щоразу від різних професорів, а саме так величають майстрів квіткового мистецтва в Японії, і щоразу з новими ідеями та композиціями. Цього року демонстрація ікебани пройшла в Українському домі в рамках «Місяця Японії в Україні», який триватиме ще кілька тижнів, а відкривав показ ікебани Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Тадаші Ідзава. За його словами, демонстрація ікебани щоразу збирає все більшу кількість відвідувачів, а значить — інтерес українців до цього мистецтва зростає, так само, як і зацікавленість культурою Японії. Щоб задовольнити цей культурний попит, у рамках «Місяця Японії в Україні» відбудеться ще й фестиваль японського кіно та демонстрація чайної церемонії.

Для проведення майстер-класу посольство запросило відому та знану в Японії професорку ікебани Кабаясі Йосіко, а допомагали їй перша її вчителька, а зараз голова філіалу школи «Ікенобо» в країнах СНД, професор Ямада Мідорі, а також нинішня українська учениця — голова школи «Ікенобо» в Молдові та Україні Анжела Лабастова.

Як каже професор, щоб створити діалог між квітами, слід прислухатися до їхніх голосів і брати ті рослини, які майстрові найбільше до вподоби. До речі, пані Кобаясі зізналася, що назв усіх рослин вона не знає, бо важливо не це, а задоволення від роботи. І в неї це добре виходило: протягом півторагодинної демонстрації з обличчя не сходила посмішка.

Всього за один вечір професор створила 11 композицій у різних стилях, а знайомство з мистецтвом ікебани почала ще з 15 років. За словами пані Йосіко, ікебані можна вчитися все життя: як відчувати рослини, відтворювати у композиціях умови, в яких вони зросли, підбирати правильно кут нахилу стебла, щоб його було добре видно з усіх боків. Розповідати про тонкощі ікебани професор може годинами, а глядачі — годинами дивитися за тим, як за якихось 10 хвилин у вазі з’являється справжній шедевр із квітів.

Інна ФІЛІПЕНКО, «День»
Газета: 
Рубрика: