Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дитяча журналiстика – в Iнтернетi

13 січня, 2001 - 00:00

Цього року Державна бібліотека України для дітей починає реалізовувати проект «Дитяча інтернет-журналістика». В обласних і центральних міських бібліотеках країни працюють регіональні центри дитячої журналістики. Для надання доступу до регіональної інформації більш широкій аудиторії електронною поштою передаватиметься інформація до Державної бібліотеки України для дітей. Там її опрацює спеціально підготовлена група дітей під керівництвом Юлії Архипчук, завідуючої відділом автоматизації ДБУ для дітей.

Минулого року у бібліотеці на курсах по навчанню роботі в Інтернеті і створенню HTML- сторінок навчалось 130 дітей. Саме випускники цих курсів — ядро Центру обробки та публікації в Інтернет регіональної інформації. Створений при бібліотеці за сприяння фонду «Відродження» та Інституту відкритого суспільства Інтернет-клас — це готова технічна база для роботи майбутнього Центру дитячої «Інтернет-журналістики». Діти з регіональних центрів Львівської, Луганської, Черкаської, Чернігівської областей та Севастополя отримають можливість передавати інформацію у формі коротеньких нарисів, розповідей, есе, фотоетюдів тощо. Йдеться не про дублювання матеріалів місцевих засобів інформації. Діти розповідатимуть про власне життя, життя своєї сім’ї та шкільного колективу, а також про життя друзів. Таким чином складеться цілісний портрет сучасної української спільноти очима дітей і підлітків. Це дозволить залучити дітей до більш активної участі у громадському житті країни, розширити їх поінформованість про життя і проблеми людей різних куточків України.

Кращі матеріали планується пропонувати в міжнародні дитячі інтернет-видання, а також друкувати в українській дитячій інтернет-газеті найцікавіше з дитячих матеріалів інших країн.

Цей проект став логічним продовженням роботи бібліотеки по розширенню доступу наймолодших громадян нашої держави до сучасних інформаційних ресурсів. Минулого року почала реалізовуватись цільова комплексна програма «У світ книги — через комп’ютер». Бібліотека має власний сайт (www. Chl.kiev.ua), cпрямований як дорослому користувачеві (бібліотекарям, педагогам, батькам), так і безпосередньо дітям. На сайті розміщена бібліографічна і фактографічна інформація, анонси і результати конкурсів, літературна та художня творчість дітей, каталоги посилань на цікаві і корисні світові Інтернет- ресурси. Крім того, бібліотека приєдналася до програми «Sister Libraries», підтриманої урядом США, яка спрямована на розвиток взаємовідносин між країнами і в першу чергу розрахована на дітей і підлітків. «Посестрою» державної української бібліотеки стала публічна бібліотека міста Carmel, штат Нью-Йорк. По домовленості між бібліотеками діти спілкуватимуться електронною поштою.

Колективом бібліотеки вже підготовлено проект на створення підліткового об’єднання «Євроклуб» для сприяння процесам європейської інтеграції України. Проектом передбачається розміщення матеріалів роботи клубу на веб-сайті бібліотеки, що надасть дітям можливість бути почутими урядовцями різних країн, сприятиме взаєморозумінню дітей незалежно від їх національних, соціальних або релігійних розбіжностей.

Людмила РЯБОКОНЬ, «День»
Газета: 
Рубрика: