Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дитяче ТБ в Україні робить перші кроки

5 червня, 2002 - 00:00

Оцінку творчості дітей журі конкурсу постаралося дати всебічну, враховуючи не тільки «жанрову» різноманітність телепрограм, творчу майстерність, але й застосування технічних новинок. Досить сказати, що пізнавальні, ігрові програми, а також програми про проблеми дітей і молоді оцінювалися за окремими номінаціями, переможцями в яких визнали творчі колективи з Харкова, Києва, Євпаторії, Полтави та російського міста Оренбурга. Освітня програма «Англійська? Із задоволенням!» (творча майстерня Л. Мірошникової, м. Харків) крім того отримала ще й «приз глядацьких симпатій». Її гідно оцінили дніпропетровці, які не мають аналогічних програм. Спеціальні призи та лауреатські звання отримали також студії з Херсона, що відрізнилися як оригінальними творчими рішеннями, так і використанням новітніх технологій. У авторських номінаціях відзначили російських операторів студії «Окно» (м. Оренбург), ведучих дитячих передач з Полтави, Чернігова і Дніпропетровська, а звання кращих журналістів серед дітей і підлітків поділили дніпропетровські школярки Юлія Букрєєва та Настя Вассалова з їхніми донецькими «колегами» — творчою групою зі студії «Рожевий слон» з міста Добропілля.

Підсумки дитячого телефоруму позитивно оцінив на прес-конференції у Дніпропетровську заступник голови Нацради з питань телерадіомовлення В. Лешик. З його слів, на форумі «зібралися люди, переконані, що дитяче телебачення живе», і тепер завдяки інформаційній підтримці «дорослих» каналів про це знає вся Україна. «Нещодавно, — сказав В. Лешик, — було засновано й Асоціацію дитячого телебачення, мета якої — створити сприятливе середовище для появи дитячих передач у кожному будинку». Проте відповідаючи на запитання про те, коли в Україні з’явиться загальнонаціональний дитячий канал, він зауважив, що для цього «дуже багато треба зробити». Передусім слід змінити законодавство, щоб воно стимулювало фінансування дитячого телебачення. Крім того, сказав В. Лешик, багато хто і на форумі задається питанням: чому їхню продукцію не беруть «великі» телеканали? На думку заступника голови Нацради, тут є «дві проблеми». З одного боку, в ліцензії будь-якого каналу передбачено дитячі програми, але «багато хто розуміє це як трансляцію голлівудських фільмів». «Водночас ми вважаємо, — заявив В. Лешик, — що повинно йтися про українську продукцію і з цього приводу ще буде серйозна розмова у Нацраді». Іншою проблемою залишається невисокий технічний рівень продукції «дитячого» телебачення, яке через недостачу коштів знімається переважно в любительському форматі. «Одним словом, — підсумував він, — загальнонаціональний дитячий канал з’явиться в Україні тоді, коли для цього «буде досить будівельного матеріалу».

Тим часом будівництво це, нехай і символічно, вже почалося із закладки у Дніпропетровську Алеї телезірок. Одразу після завершення телефоруму юні таланти, наймолодшій з яких — Маші Лиштовній з Маріуполя — виповнилося всього 6 років, залишили на сирих цементних плитах біля кінопалацу «Батьківщина» сліди своїх ніг. «Таким чином ми хочемо не тільки залишити пам’ять про телефорум, — сказала його директор Анна Гронська, — але й заявити про те, що сліди на Алеї телезірок символізують перші кроки дитячого телебачення в Україні».

Вадим РИЖКОВ, «День»
Газета: 
Рубрика: