Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

«Дитячий» вік «дорослих» військ

Аеромобільним військам України — три роки
4 серпня, 2001 - 00:00

Збройні сили України відзначили День аеромобільних військ. Утворені три роки тому згідно з указом Президента, вони прийшли на зміну Повітряно-десантним військам, котрі в свою чергу ведуть свій «родовід» з 1930 року, коли уперше в світі, в СРСР було здійснене десантування парашутистів.

На сьогоднішній день аеромобільні війська є елітними в українській армії і згідно з Державною програмою реформування та розвитку Збройних сил України в період до 2005 року повинні увійти до складу передових сил оборони. Зокрема, частина аеромобільних військ увійде до складу стратегічних неядерних сил стримування, друга ж частина — до складу сил швидкого реагування. На сьогоднішній день без участі цих військ не обходяться жодні військові навчання. До того ж особистий склад аеромобільних військ проходить постійну підготовку на спільних багатонаціональних навчаннях. Наші десантники брали участь у навчаннях у Нідерландах, Чехії, Латвії, Македонії, Канаді і т. д., починаючи з 1994 року в миротворчих операціях і завоювали повагу в західних колег.



Досить великою популярністю аеромобільні війська користуються і в Україні. За словами командира 8-го армійського корпусу швидкого реагування генерал-майора Григорія Педченка, у військкоматах стоять черги призовників, якi бажають служити у десанті. Це дає можливість, продовжує він, відбирати тільки кращих і ставити їм найвищі вимоги. Підтвердив це «Дню» і командир 95-ї бригади аеромобільних військ полковник Анатолій Хортюк, відзначивши при цьому, що обов’язковою умовою при відборі призовників є високий рівень фізичної підготовки. За словами надстроковиків, які служать у бригаді, фізичних навантажень їм тут вистачає і якщо хтось серйозно не займався спортом до призову, тут просто не витримає.

Хоч не все так добре і в елітних військах. Як стверджує А. Хортюк, фінансування часто не вистачає. Однак командування знаходить можливiсть досить регулярно проводити навчання і практикувати стрибки з парашутом. У середньому, говорить А. Хортюк, кожний надстроковик за рік здійснює до п’яти стрибків. Крім того, за його словами, до кінця 2002 року планується закінчити комплектацію одного з батальйонів 95-ї бригади повністю контрактниками, що дозволить істотно підвищити її професійний рівень.

Михайло ЗУБАР, фото Леонiда БАККА, «День»
Газета: 
Рубрика: