Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Для чого зібралася Рада?

Андрій ШЕВЧЕНКО: У нас є два плани дій
14 січня, 2010 - 00:00

За чотири дні до виборів Юлія Тимошенко звернулася по допомогу до свого заклятого опонента Віктора Ющенка. Мовляв, Партія регіонів готує масштабні фальсифікації, тож треба щось робити.

— Я хочу звернутися до президента України, який поки що залишається гарантом Конституції, із закликом терміново відреагувати на таку ситуацію, терміново втрутитися, доки країна не втратила останні ознаки цивілізованої демократичної країни.

Юлії Володимирівні якимсь чином стало відомо, що в Донецькій області вже 11% виборців написали заяви про голосування вдома. У Партії регіонів цю інформацію спростували, втім, зміни до Закону про вибори засунули подалі.

Хоча бютівці першими виявили бажання провести позачергове засідання Верховної Ради, регіонали їх випередили, подали свою заявку першими й відповідно отримали можливість формувати порядок денний. Вийшли своєрідні тарганячі перегони — хто перший добіжить до секретаріату Ради, той і в «дамках». А Партія регіонів у цій грі має явну перевагу у вигляді віце-спікера Олександра Лавриновича.

В результаті, на порядку денному від Регіонів опинилося понад 70 питань. Середин них — такі «термінові» законопроекти, як закон про лотерейні квитки, про курорти, про введення звання заслуженого діяча туризму й таке інше. Натомість, законопроект бютівця Писаренка №5509 виявився останнім.

Цікаво, що депутати вчора так і не прийняли жодного рішення. Лише заслухали доповідь в.о. міністра фінансів Ігоря Уманського відносно бюджету на 2010 рік і головного санітарного лікаря Олександра Біловола щодо епідемії грипу.

Сьогодні віце-спікер Олександр Лавринович планує почати засідання з питання про земельний кодекс. Вочевидь, шансів дійти до бютівського законопроекту вкрай мало. Проте в БЮТ надії не втрачають.

«Маємо два плани дій, — розповів у розмові з «Днем» бютівець Андрій Шевченко. — План «А»: ми добиваємося того, аби в четвер Верховна Рада працювала згідно з заявкою БЮТ з одним питанням на порядку денному — змінами до закону про вибори президента. План «Б»: якщо цього не станеться, то ми наполягатимемо на внесенні цих змін до другого туру виборів. Звісно, це ставить під серйозний сумнів легітимність результатів першого туру виборів, але гадаю, що є можливість до другого туру цю проблему вирішити».

Тим часом головний міліціонер Юрій Луценко погрожує бажаючим голосувати вдома тотальною перевіркою. Він зазначив, що якщо під час таких перевірок буде виявлена працездатність громадян, котрі подали заяви про голосування вдома, то такі заяви трактуватимуться як підробка документів, за що передбачено покарання аж до позбавлення волі строком до п’яти років.

ДО РЕЧI

Служба Безпеки України відкрила телефон довіри для звернень громадян стосовно забезпечення законності виборів президента.

Телефон довіри працює цілодобово за номером — (044) 235-63-67.

Раніше голова СБУ Валентин Наливайченко повідомляв, що на офіційному сайті спецслужби щодня розміщуватиметься інформація про порушення виборчого законодавства.

Олена Яхно, «День»
Газета: 
Рубрика: