Сергій Риженко зазначив, що минулого року його відомство замість необхідних за кошторисом 16 млн. грн., отримало лише 9 млн. грн. Але бюджетних грошей вистачає хіба що на зарплату фахівцям та придбання вакцин. Не рятують і суми, які облСЕС, приміром, отримує від платних експертиз — 2,5-3 тис. грн. на місяць. Цього, поскаржився він, досить тільки для того, щоб покрити витрати на бензин або купити канцтовари. Показове й інше, протягом трьох років було проблемою послати у відрядження по області комісію.
Намагаючись вирішити матеріальні проблеми, нове керівництво Дніпропетровської облСЕС звернулося до влади районів і міст із проханням сприяти в придбанні техніки, зокрема — комп'ютерів, якими оснащено всього лише 65 відсотків станцій. З цієї причини, сказав С.Риженко, санітарним службам до цього дня скрутно передавати й отримувати інформацію про становище в регіонах. Тим часом, недавні спалахи холери й сибірки на Дніпропетровщині показали, що для вживання ефективних заходів, ізоляції вогнищ захворювання кожна година дорога.
До речі, борючись за виживання медичного обслуговування, дніпропетровські лікарі не лише звертаються до спонсорів і благодійності на місцях, але й часом змушені йти на неординарні рішення. Так, зовсім недавно начальник обласного відділу охорони здоров'я Роман Василишин повідомив про те, що в зв'язку з гострою нестачею транспорту в сільських лікарнях і поліклініках, для дільничних лікарів буде закуплено... велосипеди. «Звучить це, начебто, смішно, — зазначив він, — але на сьогоднішній день іншого виходу немає!»