У Бабушкінському районному суді Дніпропетровська завершилася серія процесів над учасниками пікету, затриманими міліцією напередодні нещодавнього візиту в місто президентів України та Росії. Рішення суддів не можна назвати суворими. Лише одного з учасників акції — лідера обласної організації ОУН Віктора Таратушка — оштрафовано на 170 грн. Інші 8 осіб отримали усні зауваження. В гучній історії, здавалося б, поставлено крапку.
Проте самі пікетники — представники партій і організацій, що входять в обласний комітет «За Україну без Кучми», інцидент вичерпаним не вважають. На прес-конференції із цього приводу вони заявили, що відіслали скаргу у Верховну Раду України. При цьому активісти комітету наполягають на негайному усуненні з посад керівників місцевої міліції й навіть міського прокурора. На думку того ж В. Таратушка, дії правоохоронних органів щодо мирних пікетників були «неадекватними», адже представники партій всього лише вийшли на центральний проспект міста із зав’язаними ротами. Проте люди в цивiльному, начебто не пред’являючи ніяких посвідчень, застосовували силу й заштовхнули пікетників до заздалегідь приготованих автобусів. Під час цих заворушень один з учасників акції — лідер обласної організації партії «Собор» Володимир Цапенко — отримав черепно-мозкову травму й наступного дня був госпіталізований у лікарню. Державний прапор України, який він тримав у руках, розірвали, а держак зламали.
Більше того, пікетники вважають, що не було ніякої необхідності п’ятьох із них, зокрема й депутата міськради, впродовж двох діб тримати в камері райвідділу міліції. Своє перебування в «буцегарні» вони сьогодні розцінюють не інакше як «запобіжний захід» з боку місцевої влади напередодні візиту в Дніпропетровськ двох президентів. Хоч би що там було, але схоже на те, що дніпропетровські чиновники цього разу й справді перестаралися, зробивши «ведмежу послугу» Президенту України. Вельми сумнівно, щоб десять опозиційних пікетників могли істотно порушити спокій у місті напередодні візиту, а тим паче пробитися 12 лютого через кордони міліції до прохідної «Південмашу», де проходила зустріч російської й української делегацій. Зате сама історія із затриманням пікетників та відданням їх під суд у день саміту стала темою для численних іноземних журналістів. Про такий «піар» учасники акції «Україна без Кучми» не могли й мріяти.
Дії правоохоронців викликали негативну реакцію й представників партій, які досі трималися осторонь цих подій. Про своє обурення тим, що відбувається, заявила обласна організація Народного руху України. На прес-конференції представники НРУ повідомили про те, що звернуться до обласної прокуратури й МВС з офіційними заявами, в яких будуть вимагати не лише відставки міліцейських чинів, а й порушення карних справ за фактами «побиття учасників пікету й наруги над державними символами України».