Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

До черкаського iмпiчменту «пiдключилась» прокуратура

18 грудня, 1999 - 00:00

Окрім резонансного скандалу, що розрісся довкола «мічених» бюлетенів («День», № 232 від 15 грудня 1999 р.), якими більшість депутатів Черкаської міськради 7 грудня проголосувала за проведення референдуму щодо недовіри мерові, члени «антиолійниківської» групи мають тепер клопіт ще й з офіційною заявою, яку оприлюднив перед депутатами міськради наприкінці сесійного засідання 15 грудня заступник прокурора області Іван Голобородько. Він заявив, що депутатського рішення про проведення в Черкасах референдуму юридично не існує. Так, народні обранці проголосували й затвердили протокол лічильної комісії. Проте він не є рішенням, оскільки там немає обгрунтування необхідності референдуму, не вказано дату його проведення, не означено питання, які на нього виносяться.

У світлі останніх рішень Генеральної прокуратури України (зняття з посади прокурора Черкас Петра Коваля, розформування єдиної Черкаської міської прокуратури, яка буцімто була лояльною до Володимира Олійника, та реорганізація її у дві районні, напряму підпорядковані обласній прокуратурі) заяву заступника обласного прокурора дехто в Черкасах розцінив як вияв непокори та відхід від «генеральної лінії» щодо мера.

Очевидно, заява таки дійсно була несподіваною і доволі різко дисонувала з антиолійниківською кампанією, яка набирає в Черкасах чимраз більших обертів. Вона викликала в сесійній залі ефект вибуху снаряда, і в рядах депутатів — ініціаторів імпічменту почалася паніка. Дехто із прихильників Олійника вже став сумніватися: а чи справді існує так звана «вказівка згори», згідно з якою непокірного мера слід «зняти» з посади ще до кінця цього року? Проте їхні сумніви розвіяла заява київського офісу Асоціації міст україни (АМУ), озвучена в четвер увечері по УТН. У ній з обуренням говорилося про утиски, яких зазнають деякі мери дрібних районних містечок Сумської області, але жодним словом не було згадано про ситуацію з мером обласного центру Черкас, який, між іншим, ще місяць тому очолював ту ж таки АМУ.

Як зауважила «Дню» прес- секретар Черкаського міськвиконкому Тетяна Немченко, на черговому засіданні сесії міськради, яке відбудеться наступного вівторка, від ініціаторів імпічменту можна чекати чого завгодно: від чергової спроби ініціювати імпічмент — аж до звернення до Леоніда Кучми з вимогою запровадити в Черкасах пряме президентське правління, як це сталося під час недавньої кризи влади в Одесі. Та все ж прес-секретар вважає, що в «олійниківському питанні» настав переломний момент. І він не на користь противників мера.

...А «генеральна лінія» Києва остаточно з'ясується в понеділок, коли стануть відомі результати візиту до Черкас Генерального прокурора Михайла Потебенька. Не виключено, що для її уточнення на жертовник укотре буде покладено прокурорські погони.

Євген БРУСЛИНОВСЬКИЙ, «День»
Газета: 
Рубрика: