Учора відійшла в історію ціла епоха у житті українських рятувальників та військових Цивільної оборони: в центральному аварійно- рятувальному загоні оперативно-рятувальної служби Цивільного захисту МНС України відбулося прощання із бойовими прапорами частини та вимпелом Міністерства оборони СРСР «За мужність і військову доблесть».
Нинішня подія — особлива для усіх військовослужбовців частини. Відповідно до Державної програми перетворення Військ цивільної оборони України й Державної пожежної охорони в єдину оперативно-рятувальну службу Цивільного захисту, на 1 січня 2006 року в МНС України усі військові частини переформовані у аварійно- рятувальні загони оперативно-рятувальної служби Цивільного захисту. Себто, перестали бути військовими.
На плацу частини Д 0040 Військ цивільної оборони зібралися ветерани і нинішні рятувальники. Поки старі бійці вітали одне одного із Днем захисника Вітчизни, представники державної влади роздали кілька десятків нагород і подяк за вірну службу Батьківщині. На завершення урочистостей, після прощання із прапорами, ветеранам і гостям продемонстрували досягнення у сфері цивільного захисту — новітню техніку для розмінування, роботу загонів хімічного та пожежного захисту, нові підходи до пошуку і порятунку людей під обвалами.
Ветеранам також було що згадати. 6 й інженерно-протихімічний полк Військ протиповітряної оборони було сформовано у 1943 році. Понад 400 його офіцерів і солдатів отримали медалі «За оборону Сталінграда». Про десятки подвигів, здійснених бійцями полку, розповідають стенди на території центрального аварійно-рятувального загону — «Фронтовики однополчани», «Бойовий шлях частини», «Місце подвигу — Чорнобиль». За 68 повоєнних років бійці полку здійснили безліч подвигів: у 1944 р. звели міст через Дніпро, у 1961 р. — ліквідовували наслідки Куренівської трагедії, одними з перших прибули на ЧАЕС після катастрофи. За це, а також за рятувальні роботи під час повеней на Закарпатті, буревіїв на Тернопільщині та Житомирщині, вибухів у Білій Церкві частина має орден Червоного прапора (1968 рік), вимпел Міністерства оборони СРСР «За мужність і військову доблесть» (1986 рік). Ще один бойовий прапор і почесне найменування «Київська» були присвоєні частині Д 0040 Військ цивільної оборони у 1998 році.
Бойовий прапор — це символ існування військового формування. Поки є прапор, військова частина існує, навіть за наявності тільки одного військовослужбовця, втрата прапора рівнозначна розформуванню військової частини. Тут — навпаки: підрозділ розформовано, а прапори, вимпел та інші відзнаки займуть своє почесне місце у фондах музею Великої Вітчизняної війни.