Основна частина позик буде лише надана в тому разі, якщо кредитування здійснюватиметься за базовими сценарієм. Для цього Україні перш за все треба відновити свої відносини з МВФ та пролонгувати борги перед Паризьким клубом. Нині Україна залишається в режимі допомоги, що передбачається за песимістичним сценарієм, і хоча Світовий банк відзначає певний прогрес у здійсненні реформ, цього недостатньо для переходу до більш високого рівня. Обсяги фінансування України за обома варіантами мають суттєві відмінності: так, протягом першого року за базовим сценарієм можна отримати позик на суму $ 531 млн., а за песимістичним — на $ 181 млн., протягом другого року — відповідно $ 735 млн. та $ 175 млн. Усього за період 2001— 2003 рокiв в разі фінансування за гіршим із сценаріїв загальна сума кредитів становитиме $ 461 млн.
Розроблюючи нову стратегію, Світовий банк доволі критично оцінив здобутки минулого. Попри незаперечний успіх у розбудові держави в складних умовах, час, що минув від проголошення незалежності, був для економіки України, за словами голови представництва СБ в Україні Грегорі Єджейчака, «втраченим десятиліттям». «Ми вважаємо, що можна було зробити більше, ніж вже здійснено. Це стосується не тільки України, а й Світового банку», — додав він. Тому надалі, вважає Г.Єджейчак, хід реформ в Україні слід оцінювати за конкретними діями, а не за розробленими урядом документами. Суттєвим недоліком попередньої стратегії СБ він назвав такий підхід, коли позики надавалися на реформування якогось одного сектора, в той час як в інших сферах реформування призупинялося, — в майбутньому це вирішуватиметься комплексно.
На думку керівника проекту програмної позики Душана Вуйовича, в останні роки склалося не зовсім правильне враження, буцімто гроші від СБ надходять однаково регулярно — незалежно від того, як в Україні здійснюються економічні реформи. Аби запобігти цьому, в наступний трирічний термін усі надходження будуть тісно пов’язані із виконанням Україною конкретних показників, при цьому Д.Вуйович окреслив, що зараз виконано 5 таких умов із 12. Д.Вуйович також назвав основні напрямки, на яких Світовий банк вирішив сконцентруватися, надаючи допомогу Україні: загальна фінансова дисципліна (включаючи вирішення проблеми неплатежів), створення сприятливої регуляторної бази для бізнесу, забезпечення прав власності, підзвітність і прозорість фіскальної політики, покращання системи управління соціальною сферою.
Як повідомили у представництві СБ в Україні, на запрошення Президента України Леоніда Кучми президент Світового банку Джеймс Вулфенсон відвідає Україну 4-6 жовтня з метою ознайомлення з ходом економічних реформ та обговорення подальшої співпраці між Світовим банком та Україною. Попередній візит президента СБ в Україну відбувся у 1995 році.