Телебачення і радіо у Львові не буде з 9 до 18 години. Загальна заборгованість користувачів перед «Львівобленерго» становить 92 млн. грн. Причому половина цієї суми припадає на «Львівводоканал». У організації, яка займається ретрансляцією сигналу — Львівського обласного радіопередавального центру (ОРТПЦ), — цифра заборгованості скромніша. Всього лише 2,5 млн. Але чомусь вирішили почати саме з нього. У четвер ТОВ «Львівобленерго» припинило подачу електроенергії ОРТПЦ, через що жителі міста і сусідніх населених пунктів не зможуть дивитися українські телеканали та слухати радіо на коротких хвилях з 9 до 18 години. Як заявив у четвер на прес-конференції директор з маркетингу «Львівобленерго» Андрій Скрипник, про відключення електроживлення представники обленерго попереджали керівництво ОРТПЦ з початку поточного місяця, повідомляє Інтерфакс-Україна.
До таких радикальних заходів керівництво енергетичної компанії звернулося внаслідок того, що сумарний відсоток оплати за електроенергію з боку «Львівобленерго» в Енергоринок становить 54%, а керівництво Енергоринку і Кабінет Міністрів вимагають стовідсоткової оплати за надану електрику, чого можна досягти тільки шляхом погашення старих боргів користувачів.
У той же час радіотелецентр повністю розрахувався за спожиту в 2001 і за чотири місяці поточного року електроенергію. Слід візначити, вказує інтернет- видання «Оглядач», що головним боржником Львівського ОРТПЦ є Національні теле- і радіокомпанії, які не оплачують послуги з поширення сигналу вже протягом кількох років. При цьому жодна комерційна телекомпанія не має боргів, запевняє головний енергетик передавального центру Роман Семчий.
Поки запевняють, що відключення буде продовжуватися доти, поки не почнуться виплати за графіком, складеним минулої осені. Але в цій ситуації радує одне — гуманність тих, хто прийняв це рішення. Адже, виходячи з цифр боргів, могли почати і з водоканалу. Хоча Львову до цього — відсутності води — не звикати.
КОМЕНТАРI
Ярослав КЛИМОВИЧ , генеральний директор Львівської ДТРК:
— Ми вважаємо, що відключення львівського передавального центру незаконне. Показово, що відключили всі канали — і комерційні, і некомерційні, і боржників, і тих, хто боргів не має. Хоч ми здійснюємо поточну проплату і нових боргів немає, «Львівобленерго» хоче «вибити» гроші за 2000-й рік, а це треба вирішувати на державному рівні — Держкомзв’язку та Кабміну. Адже керівництво РРТ гарантувало, що відключення не буде. Думаю, що таким чином формується тенденція: практично тиском вибивають гроші.
Іван ЧИЖ , голова Державного комітету з інформаційної політики, телебачення та радіомовлення:
— Це ганьба! За великим рахунком, такі речі не робляться відомчо. У таких випадках звертаються до суду — і це загальне правило. Коли забирали концерн РРТ у Держкомзв’язку, то запевняли вирішити всі проблеми із заборгованістю без відключення та скорочення систем зв’язку. Сьогодні ми маємо дивну невідповідність — створення передач на державному телебаченні фінансується Держкомінформом, а поширення сигналу — Держкомзв’язком. Треба передати всі кошти до Держкомінформу — і тоді нам буде легше дійти до глядача. Це — двоєдиний процес і він повинен бути в одних руках.
Влад РЯШИН , в. о. генерального директора телекомпанії «Інтер»:
— Ми платимо завжди вчасно і вимушені страждати через неплатежі інших. Це нелогічно і несправедливо. «Інтер» — небюджетна організація і живе за рахунок реклами. Тому через подібне відключення наші інтереси утискуються. На жаль, в Україні не існує могутньої асоціації, яка б захищала інтереси та комерційних мовників. Дійсність підштовхує нас до її створення.