Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дочекалися...

У Києві відкрилася Українська книгарня «Смолоскип», де відвідувачам запропонують виключно українську книжку за прийнятну ціну
1 вересня, 2007 - 00:00
НОВА КНИГАРНЯ НА МЕЖИГІРСЬКІЙ / ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

Iніціатива створення власне української книгарні належить Осипу Зінкевичу, голові видавництва «Смолоскип». «Як людина, яка підтримує молодих людей, він залучив до цієї ініціативи молодь, — каже директор книгарні Ольга Погинайко, — Насправді ми дуже довго йшли до відкриття — два роки, аж поки нам не вдалося отримати всі дозволи.»

Книгарня спеціалізуватиметься на реалізації української книжки гуманітарного напряму. Тут передбачені окремі трематичні секції «Історія», «Політологія», «Філософія», «Гуманітаристика» (культурологія та літературознавство), «Суспільні науки» (соціологія, право, економіка). «Українська література», «Зарубіжна література», «Дитяча література», «Довідкові видання», а також альбоми. Окрему секцію становитимуть вітчизняні журнали. Деякі українські видавництва матимуть окремі полиці, зокрема «Смолоскип», «Основи», «Факт» і «КМ Академія».

«Ми значною мірою орієнтуємося на молодь. Зокрема, на студентів. Це не значить, що до нас не може прийти людина, яка не має вищої освіти. Тут знайде свою книжку будь-яка людина, яка цікавиться історією України, культурою, літературою, але ми, безперечно, розраховані на освіченого читача»,— каже Ольга.

Окрім продавців, у книгарні працюватимуть професійні консультанти, які допоможуть кожному відвідувачу підібрати книги на власний смак з-поміж близько трьох тисяч українських книг. Незабаром, за словами директора, тут з’являться м’які фотелі та кавовий апарат. Відвідувачі «Смолоскипа» зможуть зручно влаштуватися і переглянути літературу, яка викликала в них інтерес.

«Смолоскип» іде назустріч відвідувачам, запропонувавши максимально демократичну цінову політику. За словами Ольги, засновники прагнуть перш за все зробити українську книжку доступною читачам: «Це не перша українська книгарня в Києві. Є, наприклад, книгарня Яворського, але там страшенні націнки. Наша націнка складає 35 відсотків. Це мінімальний процент. Просто для того, аби якимось чином виживати.»

На відкритті у книгарні ніде було яблуку впасти. Гостями презентації стали відомі письменники, громадські діячі, половину відвідувачів склала молодь. Дуже палко висловлювався на відкритті поет Дмитро Павличко: «Нарешті я дочекався часів, коли почали відкриватися українські книгарні. Бо у 90-х роках книгарні по всій Україні було ліквідовано, прийшла комерція. На жаль, час, у якому ми живемо, ненавидить книжку. Тому відкриття української книгарні «Смолоскип» має виняткове значення».

Маша ТОМАК, «День»
Газета: 
Рубрика: