Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Донецьк тепер знатиме більше про космос

4 вересня, 2008 - 00:00

У Донецькій області почав працювати унікальний цифровий Планетарій, аналогів якому немає в Україні. У СНД ж є лише один подібний «зоряний театр», який знаходиться в Нижньому Новгороді.

Унікальність проекту, за словами міської влади Донецька, полягає в тому, що завдяки сучасному цифровому обладнанню та лазерним проекторам із незвичайними світловими ефектами глядачі зможуть по-новому поглянути на зірки й при цьому не просто побачити астрономічні образи, але й почути «космічні» звуки. При цьому новітні технології дозволяють глядачу досягнути ефекту просторово-часового переміщення й навіть дають можливість моделювати час із мінімальним проміжком у 100 000 років.

«За допомогою трьохмірного зображення можна оглядати Галактику з будь-якого ракурсу. Завдяки сучасному програмному забезпеченню можна зробити будь-які виміри та обчислення, відвідати будь-які астрономічні події минулого та майбутнього. Можна переміщатися Сонячною системою, підлетіти ближче до планет і побачити їхню топографію, геологічні параметри й атмосферні характеристики. Дивитися представлення денного або нічного неба в реальному часі. Стежити за рухом небесних світил у реальному й прискореному часі», — зазначається в повідомленні донецької будівельної компанії «ДИСК», яка побудувала Планетарій за власні кошти.

Загальна вартість будівництва «зоряного театру» склала близько 25 млн. грн.

Діаметр купола зоряного залу Планетарію становить 12 м, а сам зал розрахований на 88 місць. У приміщенні Планетарію встановлене сучасне висококласне обладнання: проектори трьохмірного зображення «BarcoReality SIM 5R». Апаратно-програмний комплекс «InSpace System», що включає професійні цифрові звукові та візуальні системи. Програмне забезпечення складається з астрономічного стимулятора реального часу «SkyExplorer», відеоплеєру з високою дозвільною здатністю «ViPlayer HD». Для управління Планетарієм використовується програмне забезпечення «DomeManager».

Ганна ХРИПУНКОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: