У минулі вихідні у Києві в Гідропарку завершилася нова футбольна ліга «Чемпіонат України з пляжного футболу. Вища Ліга-2007». Володарем кубку переможця і абсолютним чемпіоном України серед команд, які грають у пляжний футбол, цього року стала київська команда «Нова Ера» (42 очки), яка виборола це звання у фінальному поєдинку із одеською командою «Марріон» (39 очки). Бронзу вибороли теж кияни — команда «Плесо» (38 очків). Крім того, звання найкращого воротаря судді присудили голкіперу «Марріона» Андрію Баблуані, найкращим капітаном команди визнали капітана «Нової Ери» Олега Головіна, а найкращим бомбардиром сезону — Олега Мозгового («Плесо»).
Загалом у Вищій Лізі 2007 року взяло участь вісім команд. Протягом літа в областях України були зіграні чотири гран-прі — Одеси, Кременчука, Севастополя та Іллічівська, за підсумками яких були визначені шість кращих українських клубів з пляжного футболу, які й розіграли звання чемпіона. Окрім згаданих трьох найсильніших команд в змаганнях взяли участь кременчуцький «Кремінь», одеська «Глорія» та іллічівський «Іллічівець-Старт», а також, за словами організаторів змагань, «невдахи сезону 2007» — «Майндшер» (Київ) та «ПФС» (Севастополь).
Чемпіонат України з пляжного футболу — це новий проект Федерації футболу України, Асоціації пляжного футболу України (АПФУ) і групи компаній «Євроформат». Як стверджують організатори, нова ліга об’єднала найсильніші та найспроможніші українські клуби. Починаючи з літа 2003 року, АПФУ вже провела чотири офіційні чемпіонати. Однак бюджет цьогорічної ліги — три мільйони гривень — є набагато вищим, ніж у попередні роки. Загальна ж сума призового фонду становили 250 тисяч гривень.
— Пляжний футбол динамічно розвивається в усьому світі і два роки тому він перейшов під патронат Міжнародної федерації футболу (ФІФА), — розповів президент Асоціації пляжного футболу України Сергій Харченко. — У 2005 році Україна посіла почесне шосте місце шосте місце на Чемпіонаті світу. Свій статус українці підтвердили й цього року, коли в травні виграли щорічний кубок Європи, обігравши у фіналі французів з рахунком 3:0... Україна має конкурентноздатний вид футболу, який потрібно популяризувати всередині країни, а цей чемпіонат дає можливість українським вболівальникам уперше на власні очі побачити пляжний футбол із трибун сучасних стадіонів і відчути його веселу атмосферу.
Про серйозний підхід до цього виду спорту говорить й те, що уперше цього року 15 найцікавіших матчів чемпіонату транслювалися в прямому ефірі на Першому Національному телеканалі. Саме цей Чемпіонат є «стратегічною платформою для підготовки національної збірної команди для участі в міжнародних змаганнях». Вони не за горами: з 21 по 26 серпня відповідальні змагання для національної збірної відбудуться у французькому Марселі. Саме за підсумками участі в цьому турнірі п’ять найкращих команд Європи отримають право виступати у фіналі Чемпіонату світу, який відбудеться в листопаді 2007 року на пляжі Копакабана в Ріо-де-Жанейро у Бразилії.
Говорячи про перспективи майбутніх ігор, гравці та організатори Вищої Ліги не обходять питання розвитку пляжного футболу в України. Адже його українська історія почалася недавно — з 2001 року, коли на пляжах столичного Гідропарку відбувся дебютний турнір між вісьмома київськими аматорськими командами. Через рік, коли у п’ятьох містах України участь у змаганнях взяли 50 команд, створили Асоціацію пляжного футболу України, яка увійшла до складу Федерації футболу України. У 2004 році в Україні вже було 176 команд. Тоді ж українська збірна добре виступила у відбірному турнірі чемпіонату Європи в Пальмі де Мальорка, вийшовши до фінальної частини чемпіонату Європи, а вже в наступному році в Бразилії наша збірна увійшла до шістки найсильніших команд планети. У 2007 році наша збірна, за результатами попереднього року, потрапила до вісімки найсильніших команд Європи, що дало їй право виступити на Кубку Європи. Результатом участі стала перемога української збірної над французами з рахунком 3:0.
На думку президента Асоціації пляжного футболу Сергія Харченка, наступним кроком у розвитку цього виду спорту має стати зведення стадіонів для пляжного футболу в містах, де вже закладені традиції українського пляжного футболу. Йдеться про Одесу, Харків, Донецьк, Львів, Дніпропетровськ та Запоріжжя, де найбільше поширений цей вид спорту. В Києві теж не вистачає стадіонів для пляжного футболу. Наразі АПФУ розглядає пропозиції компанії «Євроформат» про побудову в Гідропарку сучасного п’ятитисячного стадіону вартістю у п’ять мільйонів гривень. Його планують побудувати вже в першій половині 2008 року.
ДОВІДКА «Дня»
У грі бере участь по п’ять гравців від кожної команди, на лаві запасних перебуває від трьох до п’яти гравців. Команда грають три тайми по 12 хв кожна. Перерва — три хв. Гравці грають без взуття. Дозволяється використовувати пластикові окуляри для захисту очей. Майданчик для гри має 37 метрів уздовж і 28 — вшир. Розмір воріт — 5,5 м на 2,2 м. В разі нічийого результату після закінчення основного часу, грається додатковий період три хв. Якщо після закінчення додаткового часу рахунок залишається рівним, призначається серія дев’яти метрових ударів. Команда, яка при цьому забиває більше голів, перемагає.