Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дорослий підхід

Представники найрiзноманiтнiших професій вирішили ліквідувати дефіцит творів для дітей
5 березня, 2008 - 00:00

Сучасні книгарні особливо не розкошують з дитячою літературою, особливо, україномовною. І не дивно — вітчизняних дитячих письменників залишилися одиниці. Аби дещо виправити ситуацію, Першій національний канал та видавництво «Грані —Т» ініціювали проведення Всеукраїнського конкурсу на кращі твори для дітей молодшого шкільного віку «Золотий лелека», нагородження перших лауреатів якого відбулося позавчора. Як зазначив голова журі, письменник Микола Гриценко, завдяки конкурсу з’явилася надія знайти талановитих авторів із яскравим письменницьким талантом та фантазією, людей, які дiсно найцікавiше пишуть для дітей.

— На конкурс прийшла понад 1 тисяча рукописів з усієї України. Найбільш активними на творчу винахідливість виявились Київська, Львівська, Харківська, Сумська, Запорізька, Чернігівська, Одеська області та Київ. Цікаво, що було отримано також сiм машинописів з Москви, — підкреслив пан Гриценко. Шеф-редактор видавництва «Грані—Т» Діана Клочко зауважила, що прагне бачити відібрані до друку роботи «у якійсь неймовірній видавничій серії».

Автори змагалися у двох номінаціях — «Авторська казка» та «Авторська повість». Так, першою премією за збірку «Казки про нечисту силу» нагородили Надію Симчин, першою премією за авторську повість «Миколчині історії» — Марину Павленко. Загалом журі відзначило преміями більше 10 авторів. Серед них, у номінації «Авторська казка», 10-річну киянку Катерину Ярощак — за збірку казок «Дива трапляються і сповнюються мрії...».

Під час нагородження лауреатів, відомий український письменник-фантаст Сергій Дяченко, один із членів журі «Золотого лелеки», був здивований і жартома обурився, що серед переможців переважно жінки.

— Бачу, тут практично немає чоловіків? Варто й сильній статі підключатись до творчості.

Окремої уваги заслуговує той факт, що переможцями першої «Золотої лелеки» стали представники абсолютно різних професій, зокрема, художники-ілюстратори, педагоги, інженери, викладачі вокального мистецтва тощо. Як зізнався один з дипломантів, за фахом юрист, писати дитячі твори — це спосіб самоствердження та самовиявлення, адже дитячий світ — це особлива сфера світосприйняття, розуміння добра і зла, краса і чистота душі.

Оскільки організатори планують зробити цей конкурс щорічним, з 1 березня стартував другий Всеукраїнський конкурс на кращі прозові твори для дітей. Твори можна надсилати до 1 жовтня 2008 року на адресу: На конкурс «Золотий лелека». Абонентська скринька №215, м. Київ — 11, 01011. Результати будуть оголошені у День святого Миколая 19 грудня. Більш докладна інформація оголошуватиметься у програмах Національної радіокомпанії України, на сторінках «Дня», «України молодої», «Літературної України», «Казкового вечора» або на сайті www.grani-t.com.ua

Людмила МАЗУРЕНКО
Газета: 
Рубрика: