Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Довгі трофеї

Україна стала переможницею п’ятого Чемпіонату світу з ловлі хижої риби
9 жовтня, 2012 - 00:00
ФОТО НАДАНО АВТОРОМ

У Херсонської області в дельті Дніпра закінчилися змагання в рамках п’ятого Чемпіонату світу з ловлі хижої риби спінінгом з човна. Переможцем стала Україна. Друге і третє місця посіла Польща і Росія. Протягом двох днів команди з 13 країн світу (Литви, Чехії, Польщі, Італії, Угорщини, Росії, Румунії, Ірландії, України, Латвії, Естонії, Білорусі, ПАР) боролися за почесне звання чемпіона-2012. У запеклій боротьбі наша команда рибалок буквально на останніх хвилинах змагання вирвала перемогу в поляків, випередивши їх всього на чотири очки. Українці вдруге стають володарями головного трофею в цьому виді риболовецького спорту. Минулого разу спортивна фортуна посміхнулася нашим співвітчизникам 2009 року на змаганнях в Казахстані.

На відміну від попередніх чемпіонатів цього разу команда-переможець визначалася за новими правилами: не за вагою виловленої риби, а за загальною довжиною рибних трофеїв. «Це зробили, щоб позбавитися від різних питань (наприклад, неточність показання терезів на воді тощо). З другого боку, справжній рибалка — той, хто зможе зловити більше риби, а не якому пощастить витягти одну велику», — розповідає «Дню» президент Федерації риболовецького спорту України Віталій Левченко. Вимірювання улову проводили прямо в човні, де окрім двох спортсменів знаходився суддя. Рибу вимірювали від голови до хвоста, а результати улову кожної команди за два дні підсумовували. До заліку приймали тільки окремих видів рибу: окунь (від 30 см), щука (від 40 см), судак (від 47 см), жерех (від 35 см), сом (від 75 см) і головень (від 25 см).

«Найбільшою рибою, яку зловили ми за два дні змагань, була щука довжиною 87 см і вагою близько 6 кг», — розповідає «Дню» тренер української команди Олег Коновалов. Загалом же українські спортсмени зловили близько 20-ти щук, але, як вони самі жартують, перемогу їм допомогли вирвати... останні три карасі.

«Головна мета змагань — не просто виявити найуміліших рибаків, а привернути увагу громадськості до проблем екології довкілля», — озвучує головну мету Чемпіонату рибалка зі стажем, комерційний директор компанії Nemirroff (яка виступила спонсором чемпіонату) Сергій Блескун. Так, рзповідає він, всі змагання зі спортивної рибалки було організовано за принципом «не вбивати», тобто рибний улов після вимірювання відразу ж відпускали назад в дельту Дніпра.

Наталя БІЛОУСОВА, «День»
Газета: 
Рубрика: