Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дрібниці життя парламенту

2 серпня, 1997 - 00:00

В українському парламенті, що кілька місяців ніяк не міг звести "дебет" з "кредитом" бюджету, почалася реструктуризація: у його апараті створять не лише нові структури, а й значно збільшать штат працівників.

Розмови про можливі пертурбації почалися в парламенті одразу після прийняття Конституції, яка дозволила Верховній Раді самостійно (а не Президії, як це було раніше) затверджувати структуру свого апарату. А також призначати та звільняти з посади його керівника.

Керуючись наданими повноваженнями, Голова Верховної Ради Олександр Мороз ініціював ухвалу постанови, за якою до структури апарату входитиме секретаріат та деякі "інші структури", що займатимуться питаннями інформаційного і наукового забезпечення діяльності законодавчого органу. У структуру апарату, крім секретаріату та управління справами, буде введено Інститут законодавства та Парламентське видавництво, що мають статус юридичної особи.

Проте цим парламентарії обмежуватися не збираються. Планується утворити парламентську бібліотеку (та парламентський центр правової інформації), де б народні обранці могли почерпнути мудрості. До речі, останній має здійснювати не лише функцію накопичення бази нормативно-правових актів і довідкової інформації про законодавство інших країн, а й "надавати правову інформацію на магнітних носіях державним органам і установам". Передбачається "організація короткострокових навчальних курсів для народних депутатів, їхніх помічників-консультантів, працівників апарату з освоєння комп'ютерної техніки і користування інформаційно-довідковою системою ВР".

Проте і це ще не все. Загальний секретаріат апарату складатиметься з чотирьох структурних підрозділів: інформаційного, організаційного, документаційно-технічного забезпечення, зовнішніх зв'язків. Безпосередньо керівникові секретаріату підпорядковуються відділ кадрів та відділ зв'язків з органами правосуддя, керівником якого, до речі, уже призначено Анатолія Селіванова. І поки пан Анатолій шукає можливості укомплектувати свій новий кабінет імпортними меблями, секретаріат активно добирає працівників, кількість яких лише у цьому відділі буде збільшено з двох до семи.

Загалом же кількість штатних одиниць зросте з 957 до 1050. Як зазначається у пояснювальній записці до постанови, прийшов час "посилити" й "укріпити" діючі підрозділи і навіть "утворити відповідні управління на базі існуючих відділів".

Цей варіант нової структури ВР обговорювався депутатами ще восени 1996 року. Але за тих умов ухвалити його було майже нереально. Постанову ухвалили аж 12 липня під "шумок" бюджетних овацій, затвердження нового прем'єра тощо. Цікаво, що пертурбації здійснюватимуться на основі поданого кошторису. Однак цієї магічної цифри дізнатися не вдалося. Зважаючи на грандіозність "парламентських реформацій", про кількість нуликів можна лише здогадуватися.

Оксана ПАНЧЕНКО
Газета: 
Рубрика: