Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Дунай з ціанидами поки українцям не загрожує

22 лютого, 2000 - 00:00

«Жителі придунайського містечка Кілія, а також селищ Новомиколаївка та Ліски будуть споживати протягом лютого-березня запаси дунайської води, зроблені на початку лютого. Підхідний канал, в якому здійснюють водозабір з Дунаю, був заздалегідь перекритий шлюзами». Про це поінформував кореспондента «Дня» голова Кілійськоі райради Одеської області Володимир Боделан, додавши, що «місцева влада вирішила не ризикувати здоров’ям мешканців будинків, які споживають водопровідну дунайську воду. Заборонено також продаж риби на місцевому ринку».

У свою чергу начальник облуправління з надзвичайних ситуацій Віталій Примак уточнив, що «здійснені 20 лютого о 10-й годині контрольні заміри дунайської води свідчать про наявність незначних концентрацій ціанистих сполук. Зокрема, вміст цих сполук поблизу Кіліі становив 0,0011 міліграма на літр води, поблизу Ізмаїлу — 0,0005, а в Рені — 0,01 міліграма». Полковник В.Примак нагадав, що «гранично допустима норма — 0,1 міліграма». Однак, за його словами, місцева влада постійно відстежує рівень забрудненості води отруйними домішками, й до кінця лютого триватиме заборона на рибогосподарську діяльність у придунайських районах — Ренійському, Ізмаїльському, Кілійському.

За словами завідувача комунальним відділом облсанепідемстанції Алли Кільдишової, «зараз стан дунайськоі води, яка до середини лютого подавалася водопроводом лише до осель жителів містечок Кіліі та Вилкове, не викликає тривоги в санітарних лікарів та екологів, однак моніторинг триватиме до кінця лютого». А в тому разі, коли стан води внаслідок викиду ціаниду з румунського золотовидобувного підприємства погіршиться, у придунайських районах сконцентровано понад півсотні автоцистерн, здатних забезпечити населення чистою питною водою».

Михайло АКСАНЮК, «День»
Газета: 
Рубрика: