Діючий мер Києва Олександр Омельченко ніяк не дає Леоніду Черновецькому натішитися перемогою. То попросить СБУ перевірити факт передання Держдепартаментом США «детекторів брехні», на яких новообраний мер обіцяє перевіряти всіх столичних чиновників, то подасть позов до Шевченківськго суду про визнання виборів мера недійсними. У той же час, на думку політолога Олеся Донія, якщо вибори в Києві визнають недійсними, це буде сильний удар по Віктору Ющенку. «Це означатиме, що влада навіть не змогла проконтролювати ситуацію в столиці, де вона безпосередньо перебуває», — заявив О. Доній «Дню». Тому, на думку політолога, Президент, швидше за все, буде проти скасування результатів виборів у Києві.
Безумовно, значна частина політиків і громадськості не сприймають епатажного й непередбачуваного нового мера. «Черновецького мало хто чекав, і мало хто прогнозував його перемогу. Уся інтрига виборчої кампанії — це була боротьба старого Омельченка та нового Кличка. Дуже багато киян зараз засмучені і результатом, і перспективою», — вважає народний депутат, член фракції «Реформи і порядок» Володимир Філенко. У суспільстві активно обговорюються релігійні уподобання Черновецького (він парафіянин протестантської церкви «Посольство Боже»), вже почалися розмови, що й у «Правекс-Банку», почесним президентом якого є Черновецький, не все так благополучно, як здавалося, — мовляв, велика плиннiсть кадрів і т.д. Iз запізненням, але з великим ентузіазмом «псує імідж» новообраному меру телеканал ТРК «Київ»...
Керівник Всеукраїнської програми розвитку громадянського суспільства, член ради з питань зовнішньоекономічної діяльності Кабміну Володимир Волков навіть заявив, що нині діюча столична влада готується повторити сценарій, який був застосований проти Леоніда Косаківського. «У нас уже була ситуація 10 червня 1994 року, коли всенародно був обраний мер, і на наших очах розігралося його усунення», — сказав Волков. Леонід Косаківський дійсно подав у відставку: не спрацювався з Київрадою. Його змінив призначений тимчасово Омельченко, якого кияни потім двічі обирали мером. Причому тоді Омельченко прийшов на посаду мера, не маючи ніякої підтримки в Київраді, але надалі його підтримали й Народний Рух (найбільша на той час фракція), і комуністи.
Кістяком новообраної Київради є бізнесмени. У цьому легко переконатися, переглянувши списки партій-переможниць. I цілком можливо, що бізнесмен Черновецький знайде підхід до колег. «Бізнесмени прийшли в раду не для того, щоб боротися. Якщо Черновецький зробить хоч півкроку їм назустріч, вони не виступатимуть проти нього», — вважає О. Доній. До речі, у новообраного мера вже склалися добрі стосунки з Михайлом Бродським, який, очевидно, гратиме в Київраді як лідер найбільшої фракції головну роль. Сам Бродський уже заявив, що фракція БЮТ у міськраді співпрацюватиме з «новим, законно обраним міським головою Києва Леонідом Черновецьким».
На думку експертів, якщо Черновецький «не наробить дурниць у Київраді», не посвариться з бюрократією й налагодить стосунки з Юлією Тимошенко, поступово забудеться його не дуже «зручний» прихід до влади, й знову буде черга до бюджетних фондів, і комунальні мас-медіа знову висвітлюватимуть плідну діяльність нового градоначальника. А що стосується Омельченка, то він сам певною мірою допоміг стати Черновецькому мером: не побачив, що в Києві зростають протестні настрої. До того ж, основні політичні сили не висунули своїх кандидатів. Ось такий фатальний збіг обставин.
Тепер слід чекати, що до Великодня Леонід Черновецький може офіційно заступити на посаду. Згідно iз законом, після офіційного оголошення рішення міської виборчої комісії про вибори мера (яке сталося 4 квітня о 16.00), на його оскарження дається 10 днів.