З наближенням України до проведення фіналу Євро-2012 кількість проблем зростає. За даними спортивних організацій, у західній пресі раз по раз з’являється інформація про те, що Польща в змозі провести змагання самостійно — без участі України. Активісти Громадського комітету захисту НСК «Олімпійський» вважають, що такі заяви можуть стати реальністю. Аби цього уникнути, вони вимагають від української влади припинити будівництво торговельно-розважального комплексу «Троїцький» поряд із Національним спортивним комплексом «Олімпійський», спортивним серцем країни. За умовою тендера між УЄФА та Україною фінальний матч європейських змагань має бути проведений саме на арені «Олімпійського». Як запевняють члени Громадського комітету захисту НСК «Олімпійський», поява поряд зі стадіоном споруди центру не дозволить виконати цю умову — будівля заважатиме евакуації людей під час футбольних змагань.
— Щоб реконструювати «Олімпійський» і зробити його придатним для проведення змагань світового рівня, потрібно вкласти не так і багато коштів — у порівнянні з відбудовою інших стадіонів країни (приміром, «Динамо»), — розповів керівник Громадського комітету захисту НСК «Олімпійський» Андрій Білоус. — Найперше, що треба зробити на території стадіону, — це збільшити кількість турнікетів для входу та виходу вболівальників та забезпечити паркування європейського зразка. Якщо «Троїцький» все ж таки з’явиться поряд зі стадіоном, зробити це буде практично неможливо, оскільки споруда займе частину земельних ресурсів стадіону. Але справа не лише в тому, що торгово-розважальний комплекс заважатиме реконструкції стадіону — через його появу «Олімпійський» взагалі може припинити своє існування. Зменшення кількості відвідувачів спортивного комплексу призведе до його банкрутства, а згодом — до розпродажу території. А указ Президента України від 31 серпня про заборону будівництва «Троїцького» на території НСК дає спортивним фанатам усі легітимні підстави для того, щоб оголосити про мобілізацію своїх сил для боротьби із забудовниками (що вони, до речі, наразі й зробили).
Активісти комітету захисту «Олімпійського» нині не розголошують подробиць щодо своїх конкретних дій. Як стверджує координатор проекту Денис Денисов, одним із методів боротьби може стати вихід усіх футбольних фанів України на центральний майдан столиці. Наразі відстоювати Євро-2012 та життя «Олімпійського» готові понад 20 тисяч осіб.
Відповідно до домовленості з УЄФА, реконструкція НСК «Олімпійський» розпочнеться після проведення матчу між збірними України та Франції. До цього часу спортивні активісти хочуть усунути «Троїцький» з території стадіону. Наскільки вдалим буде гол футбольних фанів у ворота інвесторів — залишається невідомим. Але вони запевняють, що боронитимуть «Олімпійський» до останнього.