Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Філармонічний зал чи корпус вишу?

Архітектурна пам’ятка Луцька спричинила конфлікт
7 лютого, 2012 - 00:00
КОЛИШНІЙ БУДИНОК ВІДДІЛУ ДЕРЖАВНОГО ЗЕМЕЛЬНОГО БАНКУ В ЛУЦЬКУ, ЗБУДОВАНИЙ 1930 РОКУ. (ІЗ КНИЖКИ В.ПЯСЕЦЬКОГО ТА Ф.МАНДЗЮКА «ВУЛИЦІ І МАЙДАНИ ЛУЦЬКА») / ФОТО З САЙТА BOARD.LUTSK.UA

У приміщенні колишнього гарнізонного будинку офіцерів обласна влада Волині хоче облаштувати філармонічні зали. Та наразі ця споруда в центрі Луцька — у досить непоказному стані, хоча й належить до тих монументальних, величних будівель, якими у тридцяті роки Польща (а Волинь до 1939 року входила до цієї держави) забудувала півміста. Це був Польський земельний банк, який спроектував один із кращих на той час архітекторів Мар’ян Лялевич. Свого часу будівлю не зовсім праведним шляхом було вилучено із власності Міністерства оборони, над цим працював і комітет боротьби з корупцією, й інші поважні організації, і лише нещодавно будівлю повернуто у власність держави. Нині нею володіє Луцький національний технічний університет. Але, на думку голови Волинської облдержадміністрації Бориса Клімчука, університету вистачить і наявної у нього двадцятигектарної площі, котра ще не вся освоєна. Виступаючи наприкінці минулого тижня у Волинському національному університеті імені Лесі Українки, Борис Клімчук заявив про плани влади поміняти власника колишнього будинку офіцерів і запевнив, що ректорові Луцького національного технічного університету довічно буде забезпечено почесне місце в першому ряду нового філармонічного залу. Ідею волинської влади про філармонічні зали підтримав нещодавно і Президент України, який дав відповідне розпорядження урядові. Приміщення мають передати з балансу Міністерства освіти на баланс Волинської ОДА. Проте вже в понеділок з’ясувалося, що студенти Луцького технічного готові були вийти на масовий мітинг протесту до облдержадміністрації... Ректор вишу, професор, доктор технічних наук Віктор Божидарнік так пояснює позицію вишу: «У нас навчається понад 11 тисяч студентів, відкриваємо нові спеціальності, бо зростає й кількість охочих навчатися в нас, — каже він. — Ми давно просили собі приміщення колишнього будинку офіцерів, хоча і знали, що ця споруда через її розташування в центрі міста — в колі інтересів багатьох охочих. Ми здобули це приміщення, вже проводимо в ньому ремонтні роботи, поміняли вікна на металопластикові, спочатку студенти винесли звідти сміття. Там роботи непочатий край, і ми ж її почали!»

У цьому корпусі керівництво вишу планувало розмістити навчально-лабораторний корпус з актовим залом, студіями живопису та малюнка, майстернями художньої скульптури та литва, науково-дослідними лабораторіями. Що тут буде: гратиме орган чи творитимуться майбутні архітектурні шедеври, покаже час. Наразі ж студенти Луцького національного технічного університету звернулися до прем’єр-міністра України Миколи Азарова з проханням втрутитися в ситуацію щодо передання навчальних приміщень вишу на баланс Волинської облдержадміністрації й захистити їхні права на них.

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
Газета: 
Рубрика: