У Національній опері України відбулося закриття Міжнародного фестивалю «Молодіжні Дельфійскі ігри: міжнародна зустріч столиць країн-учасниць СНД і Європи». У фестивалі взяло участь близько 300 осіб з 14 країн світу, а до складу журі увійшли діячі мистецтв з Італії, Австрії, Росії, Молдови та України. У рамках закриття відбулася церемонія нагородження і концерт, на якому виступили володарі перших місць.
Найгучніші оплески лунали після виступу Олексія Сисоєва з Росії, що зіграв на акордеоні, і Олексія Козака з Білорусі, який виконав джазову композицію на фортепіано. Найбільш запам’яталися хореографічні номери, колориту яким додали народні костюми. Грандіозний вигляд мала танцювальна постановка «Гуцулська рапсодія», виконана танцювальним ансамблем імені П.Вірського, у складі якого — близько 70 дітей. Керівник ансамблю — заслужений діяч мистецтв України, народна артистка України, повний кавалер Ордена княгині Ольги Валентина Вантух.
На міжнародному рівні Дельфійські ігри в Україні відбулися вперше. Раніше конкурс проходив лише в межах СНД.
— Для нашої країни проведення цього конкурсу має велике значення: він дає змогу перейняти досвід колективів з інших країн, познайомитися ближче з їх культурою, — розповідає народний артист України, академік Академії мистецтв України, ректор Київської дитячої Академії мистецтв Михайло ЧЕМБЕРЖІ.
Високий рівень фестивалю дає змогу молодим виконавцям заявити про себе, представити свою творчість, талант на суд професіоналів.
— Участь в цьому конкурсі — вже перемога. А призове місце — це нова стадія творчого розвитку, — ділиться враженнями переможець у номінації «Фортепіано» Ігор СЕРДЮК. — Шлях до успіху не можу назвати простим: підготовка займала по кілька годин щодня. Але результат чудовий — мене вже запросили до Астани (Казахстан) на наступні ігри.
— Конкурс і перемога важать для мене багато, так само як і численні знайомства з учасниками з різних країн. Мене навіть в готелі оселили з італійцем. Загалом, вражень — сила-силенна! Щодо перспектив, які надає конкурс, то, можливо, мене запрошуватимуть на такі ігри, концерти, — міркує переможець у номінації «Фортепіано, джазове виконання» Олексій КОЗАК.
Довідка «Дня»
Дельфійські (Піфійські) ігри з’явилися в Греції 582 року до н.е. Разом з Олімпійськими, вони були заборонені і відродилися лише на початку XX століття. Сьогодні в Міжнародному Дельфійськом русі беруть участь 65 країн. Головною організацією є Міжнародний Дельфійський комітет (штаб-квартира розташована в Москві), заходи відбуваються за підтримки ЮНЕСКО, Ради Європи, Виконкому СНД. Всеукраїнську громадську організацію «Український Дельфійський комітет» створено 2003 року, а 2005-го відбулися перші Дельфійські ігри в Києві.