Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Forbes включив Одеську оперу до визначних пам’яток Європи

28 лютого, 2008 - 00:00
ФОТО УКРІНФОРМ

Авторитетний журнал Forbes включив будівлю Одеського національного театру опери і балету до переліку 11 найцікавіших визначних пам’яток Східної Європи. Це — єдиний театр у списку. В переліку є ще один український об’єкт — найбільша в Криму печера — «Червона». Також у списку — музей-заповідник «Петергоф» (Росія), археологічний комплекс «Небеті Тепе» (Болгарія), Національний парк «Плитвицькі озера» (Хорватія), соляна шахта у Величці й Ланьцутський замок (Польща), Замкова гора (Угорщина), Староместська площа у Празі (Чехія), фортеця Берат (Албанія) та озеро Блед (Словенія). Нагадаємо, що минулого року за підсумками акції «7 чудес України» Одеський оперний не потрапив до цього рейтингу.

Одеська опера — один із найкрасивіших театрів у світі. Його було збудовано 1809 року за проектом французького архітектора Тома де Томон. 1873 року театр повністю згорів, це було трагедією для міста, але на щастя, людських жертв не було. І ось, через 11 років після фатальної пожежі, Одеський оперний театр почали зводити заново. На цей раз будівництво велося під керівництвом віденських архітекторів Ф. Фельнера та Г. Гельмера. А відкриття нового театру відбулося 1 жовтня 1887 року. Будівля має італійський фасад у стилі бароко, вхід, виконаний у стилі ренесанс, прикрашають статуї Арістофана та Евріпіди. Його портал прикрашено скульптурними групами, які алегорично зображають муз — покровительок театру, музики, танцю, комедії та трагедії. Орфей, який грає свою музику, і херувими, які танцюють і співають...

Залу для глядачів виконано в стилі Людовіка XVI, її розкішно прикрашено ліпними орнаментами з тонкої позолоти; окрасою зали є також люстра, вага якої близько двох з половиною тон. Унікальна акустика підковоподібної зали дозволяє доносити навіть шепіт зі сцени в будь-який куточок зали. У театрі диригували своїми творами композитори- класики — Чайковський, Римський-Корсаков, Рахманінов; співали великі співаки — Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Леонід Собінов, Антоніна Нежданова; танцювали легендарні Анна Павлова, Айседора Дункан та інші знаменитості...

2007 р. відбулося урочисте відкриття Одеської опери після повної реставрації будівлі, яка стала ще більш прекрасною. До 120-річчя театру Національний банк випустив ювілейні монети, а пошта України провела спецпогашення конвертів, присвячених ювілеєві.

Нині репертуар Оперного театру досить великий, але серед найбільш відомих і вдалих постановок можна назвати такі вистави: «Кармен», «Травіата», «Трубадур», «Ріґолетто», «Запорожець за Дунаєм», «Чіо-Чіо-Сан», «Наталка Полтавка», «Жізель», «Лускунчик», «Спляча красуня», які завжди проходять із аншлагами.

Інф. «Дня»
Газета: 
Рубрика: