На українському кордоні було затримано терористичну групу. Об’єднані сили швидкого реагування не розгубилися і штурмовим об’єднанням у складі двох літаків і чотирьох вертольотів завдали удару по засобах протиповітряної оборони супротивника. Незабаром, щоб остаточно знешкодити «ворога», в хід пішли танкова рота, самохідний артилерійський дивізіон і зенітно-ракетна батарея.
На щастя, ця оповідь — не зведення новин. А усього лише короткий опис подій під час практичної фази дослідницького командно-штабного навчання «Форпост-2002». Прописна істина для педагогів, яка каже — часи теорії не замінять практичних занять, актуальна і для Збройних сил. Як зазначив журналістам після «військових дій» міністр оборони, генерал армії Володимир Шкідченко, зараз в України немає можливості укомплектувати всі сили на сто відсотків і забезпечити їх потрібною технікою. І тому ставка робиться насамперед на об’єднані сили швидкого реагування, які створено зовсім нещодавно згідно з положенням Державної програми реформування і розвитку Збройних сил України. І тому виникла потреба у перевірці того, як же працює теорія в частині їхнього застосування під час військових операцій, а також і управління ними.
Практичні заняття вразили своєю масштабністю. Адже протягом другого етапу («Форпост» триває два тижні) можна побачити, напевно, абсолютно все, на що здатна українська армія, починаючи від маршової підготовки і закінчуючи походами кораблів. Та й і цифри підтверджують суб’єктивну оцінку. До навчань підключили 6,5 тисячі чоловік особистого складу, 20 бойових і транспортних літаків, 12 вертольотів, 9 кораблів і катерів, а також 600 одиниць озброєння і військової техніки. Арена бойових дій — це 240-й загальновійськовий полігон Північного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України, недалеко від якого і живуть у великих армійських наметах всі 6,5 тисячі чоловік. А для того, щоб бійці не падали духом і заодно посилювали в собі патріотичні почуття, тут розставлено таблички в стилі «Важко у навчанні — легко в бою» або «Захистимо українську землю».
А вже зовсім скоро на об’єднані сили швидкого реагування чекає третій етап «Форпосту», або другий етап практичної його частини. Тоді аеромобільний десант сам завдаватиме вогневих ударів в райони базування «ворога», буде блокувати шляхи його відступу і локалізувати розвідку супротивника.