Виставку портретів «Правителі та визначні діячі Великого князівства Литовського» представить у Художньому музеї Луцька литовський художник Артурас Слапшис.
Вона приурочена 585-й річниці З’їзду європейських монархів у Луцьку.
У ті часи древній Лучеськ був зимовою столицею Великого князівства Литовського (літньою резиденцією було місто Тракай).
На троні сидів князь Вітовт, один із нащадків Гедиміна, за якого були об’єднані Литва і Західна Русь, створена велика литовська держава, одна із найсильніших у ті часи європейських держав.
Луцький замок місцеві мешканці і досі називають замком Любарта, також нащадка Гедиміна, він був попередником Вітовта і чи не найбільше доклався до спорудження цієї фортеці, котра стала нещодавно одним із семи чудес України.
На території цього замку в колишньому шляхетському будиночку і розміщено художній музей.
Його завідувач Зоя Навроцька каже, що виставка Артураса Слапшиса стане культурологічною подією для Волині, адже написані ним портрети відкривають волинянам минуле їхнього краю, доповнюють їхні знання.
Чомусь українські художники не приділяють уваги цьому пласту історичних персоналій, а литовці, з якими ми не одне століття були в одній і тій же державі, досліджують нашу спільну історію.
Просто цікаво побачити, якими ж були Гедимін, Любарт, Вітовт, Свидригайло та інші історичні особистості, які залишили нам також матеріальні свідчення спільної історії.
На відкриття виставки запросили і ансамбль «Львівські мінестрелі», котрий буде виконувати піснеспіви часів Великого князівства Литовського.