Собор преподобних Антонія і Феодосія (Трапезний храм) Києво-Печерської лаври на три дні перетворився на переповнений концертний зал, де лунають богослужебні та обрядові твори різних століть і різних композиторів — українських, російських, візантійських, а також народні різдвяні пісні. Фестиваль зібрав 16 співочих колективів з усієї країни, кожен з яких представив кілька номерів. Це високопрофесійні хори двох наших Лавр, єпархіальні, а також чимало парафіяльних хорів. Серед виконавців — ченці, парафіяльне духовенство, світські люди, — дорослі й діти.
Виступи більшості учасників фестивалю, у тому числі парафіяльних хорів, відзначає висока культура співу. Чесно кажучи, давно не приходилося зустрічатися з такою кількістю музикальних колективів, де майже кожен відзначається гарними голосами й відшліфованою технікою виконання. Ще більш привабливим є витончена музикальність, розуміння жанру, відчуття міри, зокрема, повне усвідомлення своїх вокальних можливостей.
Особливо вражаючим було виконання старовинних Печерських та Візантійських знаменних розспівів, які майже позбавлені знайомих західних барочних впливів. У концертних залах вони лунають досить рідко. В цих творах живе давній грецький схід, де формувалося християнство; їх можна порівняти хіба що зі старовинними візантійськими іконами, такими як Спас Вседержитель з Синаю.
Фестиваль «Глас печерський — 2000» став наче втіленням ідеї духовної місії православ'я в суспільстві. Тiльки уявiть собi, що тисячі православних парафіяльних громад об'єднують у церковних хорах молодих і старих людей та навчають їх розуміти, що таке гарна музика, що таке культура співу. Це дуже важливо, особливо на тлі того, що сьогодні називають сучасною музикою та сучасним стилем виконання.