Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Годі брехати - дайте гарантії

1 листопада, 1997 - 00:00

Шахтарі-інваліди з Горлівки з вівторка пікетують Адміністрацію Президента України. Вони вимагають виплатити гроші, на які вони, втративши здоров'я і працездатність, мають право за законом. Пікетники вивісили гасла "Злиденний шахтар-інвалід - національна ганьба України!", "Уряд України, поверни нам наші зароблені гроші!".

Серед 95 чоловік, прибулих у Київ, гірники шахт "Комсомолець", імені Калініна, "Кочегарка", імені Гагаріна. Серед пікетників дружини й матері тих інвалідів, котрі фізично не в змозі приїхати.

На шахті "Комсомольська" ВО "Артемвугілля", сказав кореспонденту "Дня" один із учасників акції Олександр Максименко, півроку 1200 інвалідам не платять щомісячну допомогу - гроші за регресивними позовами - єдино реальні суми для існування. З 1995 року шахтарі не отримували одноразових виплат у зв'язку з інвалідністю, не виплачують аліменти дітям шахтарів-інвалідів. Безпідставно проведено перерахунки регресних виплат у бік зменшення. Адміністрація підприємства цілком ігнорує судові ухвали про виплату боргів, хоча виконавчі листи лежать у картотеці відділення Промінвестбанку, який обслуговує шахту.

Наші вимоги законні, в один голос казали учасники акції. Від Президента як гаранта Конституції вони вимагають повністю виплатити борги інвалідам-шахтарям, внести у бюджет на 1998 рік окремим рядком суму щомісячних і одноразових виплат.

Більшість із сьогоднішніх пікетників уже побували в Києві з такими самими вимогами напередодні Дня незалежності. Аби не псувати свято, а також напередодні Дня шахтаря, їм пообіцяли повернути борги, навіть виплатили, коли вони повернулися додому, по півтори тисячі гривень, однак за словами шахтарів, виплати через два місяці припинилися.

Люди доведені до відчаю. Їх не можуть "урятувати" пенсії по 60 грн., що їх виплачують із запізненням на 2 - 3 місяці, та й то не в повному обсязі. Шахтарські родини в боргах, немає грошей платити за житло, лікування, освіту дітей. Не вистачає на найнеобхідніше - їжу.

Чотири дні стояння під стінами АП ні до чого не привели. За словами інвалідів, представник Адміністрації Президента фактично звинуватив їх у вибиванні грошей лише для себе, у Мінвуглепромі постійно заявляють про виконання графіку бюджетних проплат підприємствам галузі.

Пікетники не збираються здаватись і припиняти акцію, їх непокоїть лише чи витримають люди голодне й холодне сидіння під стінами адміністрації.

Сергій КІРЖАЄВ, "День", Тетяна НОСАЧ
Газета: 
Рубрика: