Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Гопак по-американськи

У Києві відбулися гастролі ансамблю «Громовиця»
10 серпня, 2011 - 00:00
ФОТО КОСТЯНТИНА ГРИШИНА / «День»

Свою майстерність у нашій столиці продемонстрував український танцювальний ансамбль «Громовиця» із Чикаго, колектив якого виступив разом із відомим скрипалем Василем Попадюком (екс-львів’янин і киянин, який уже понад 15 років живе в Канаді). Цей інтернаціональний вечір пройшов на сцені Київського академічного театру юного глядача на Липках.

Трьохгодинне танцювальне дійство гості присвятили 20-й річниці Незалежності України. Скрипка у віртуозних руках Василя Попадюка немов співала, а твори у виконанні музиканта органічно поєднувалися з танцювальними номерами «Громовиці». Молоді українці привезли з Америки феєричне шоу на етнотематику — поєднання українського гопака й волинянки, лемківських, бойківських і гуцульських танців із напрямами модерн-балету, джазу, хіп-хопу і свінгу.

Танцювальний колектив «Громовиця», заснований 1980 року під керівництвом Роксани Дикої-Климчак, сьогодні може похвалитися, що має в репертуарі номери, які презентують хореографію різних стилів. Група танцюристів складається з понад 40 молодих учасників. Нагадаємо, у 2003-му цей колектив дебютував в Україні, ті, хто побував на їхньому першому концерті, пригадують теплу атмосферу, коли плакали на сцені «не з горя, а через відчуття гордості за рідну землю». Василь Попадюк народився у Львові в артистичній родині (мама — Світлана Попадюк — хореограф, а батько (1940 — 1991 рр.), також Василь, — відомий сопілкар, працював у хорі ім. Верьовки, керував знаменитими «Троїстими музиками»). Скрипаль Василь Попадюк — засновник гурту «ParaDuke», із яким їздить світом, граючи музику у стилях word music, latino, gepsy, jazz. Свою творчу кар’єру будував за кордоном, спочатку в Москві в Театрі музики народів під керівництвом Володимира Назарова, а потім 1997 р. залишився після гастролей у Канаді... Музикант каже, що почувається українцем і репрезентує мистецьку Україну. Зарубіжні партнери й іншомовні слухачі завжди знають, що він українець, яку музику не виконував би. На всіх спільних з іншими музикантами світу афішах написано: «Ukrainian Virtuoso Violin Vasyl Popadiuk». До репертуару митця завжди включені твори українських композиторів чи власні.

— Для української молоді, народженої в Америці, танець — це спосіб відкрити своє серце, показати, що душею ми тут, на рідній землі, — підкреслила керівник «Громовиці» Роксана Дика-Климчак після концерту в Києві.

Софія КОЧМАР, Літня школа журналістики «Дня»
Газета: 
Рубрика: