Коли надія перевищує страх, то вона породжує відвагу.
Георгій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч

Готуємося до балу

За два тижні відбудеться головна світська подія сезону
18 листопада, 2006 - 00:00
БЛІЦ-УРОК З ТАНЦІВ ДЛЯ ЖУРНАЛІСТІВ ПРОВІВ ГОЛОВНИЙ ТАНЦМЕЙСТЕР БАЛУ, ВІДОМИЙ ХОРЕОГРАФ ГРИГОРІЙ ЧАПКІС, ЯКИЙ НАБУВ УСЕНАРОДНОЇ ПОПУЛЯРНОСТІ ЗАВДЯКИ СУДДІВСТВУ В ТЕЛЕПРОЕКТІ «ТАНЦІ З ЗІРКАМИ» / ПОКАЗ НАРЯДІВ ДЛЯ БАЛУ

Як іде підготовка до Віденського балу в Національній опері України? Чим він буде відрізнятися від торішнього? Які сюрпризи чекають на гостей свята? Організатори не обмежувалися розповідями, а супроводжували їх показами вечірнього вбрання і дали всім, хто бажав, бліц-урок з танців. Майстер-клас для журналістів провів головний танцмейстер балу, відомий хореограф Григорій Чапкіс, який сьогодні набув всенародної популярності завдяки суддівству в телепроекті «Танці з зірками». Показавши декілька па і сказавши напутні слова: «Розслабтеся, слухайте музику і діставайте задоволення від танцю», — Григорій Миколайович за п’ять хвилин (!) зумів навчити журналістів танцювати вальс. Повірте, це був незабутній урок! Повальсувавши з маестро танцю, я, про що не можу не повідомити із законним почуттям гордості, вдостоїлася його похвали. Тепер із нетерпінням чекатиму 1 грудня, щоб побувати на балу і ще раз потанцювати з паном Чапкісом…

Цього року на Віденському балу очікується близько двох тисяч гостей: керівництво України, політики, бізнесмени, дипломати, акредитовані в нашій країні, громадські та культурні діячі, студенти київських ВНЗ і військові ліцеїсти. Бал відкриють дебютанти — 24 пари молодих людей із відомих українських родин, які лише місяць тому почали вчитися танцювати бальні танці. Вони виконають «Полонез» на музику П. Чайковського. У супроводі Симфонічного оркестру Національного радіо і телебачення виступить прима-балерина Большого театру Анастасія Волочкова та знаменитий український тенор Володимир Гришко. Очікуються показові виступи учасників популярної телепрограми «Танці з зірками». Пройде танцювальний конкурс, демонстрація вечірнього одягу провідних італійських дизайнерів, відбудеться аукціон, на якому буде представлено роботи сучасних українських митців, і лотерея для гостей балу. Всі зібрані кошти (вартість квитків — від 1000 до 2500 гривен) підуть на добродійність: буде закуплене медичне обладнання.

Вечір почнеться о 22.00, а завершиться вже вранці. Партер театру перетвориться на танцзал (для цього крісла демонтують і настелять спеціальне покриття — 500 кв. метрів). Враховуючи досвід минулого року, організатори вирішили урізноманітнити програму: концертні номери чергуватимуться з танцями та спілкуванням. У фіналі балу визначать три кращі танцювальні пари, які на згадку одержать цінні призи. До речі, як розповів Григорій Чапкіс, цього року всі школи бального танцю в Україні збільшили набір учнів утричі — так виріс інтерес до танців. І якщо на минулому балу танцювали в основному професіонали та іноземці, то, схоже, що на нинішньому наші співвітчизники будуть активнішими.

— Ми хочемо відродити традиції світських балів в Україні, — сказав генеральний директор компанії «Дипломат Сервіс» Денис Кудін. — «Віденський оперний бал» — це бренд, найпрестижніший бал у світі. Щорічно в столиці Австрії він проводиться в останній четвер Масляної в театрі Віденської опери з 1899 року. Перший «класичний» Віденський бал у Національній опері України пройшов 2005 р. До нинішнього ми готувалися цілий рік, врахували деякі похибки попередніх балів, які проходили в залі Київської мерії та у Жовтневому палаці. Нині нам допомагає «UniCredit Bank», бо проведення балу потребує величезних організаційних і фінансових витрат. У наших найближчих планах — провести Віденські бали в різних містах України.

Тетяна ПОЛІЩУК, фото Бориса КОРПУСЕНКА, «День»
Газета: 
Рубрика: