Поки ми кинули всі сили на боротьбу з пташиним грипом, в Україні лютує інша вірусна інфекція — кір. За станом на 17 січня з підозрою на кір було госпіталізовано 966 столичних жителів. Серед них переважна більшість людей (647 чоловік) — молодь, у віці 15—29 років. У 309 осіб діагноз «кір» підтвердився. Кір лютує не лише в столиці: 52 випадки захворювання кором зареєстровано в Закарпатті, ще 15 — в Кіровоградській області, 10 осіб з підозрою на кір госпіталізовано в Миколаївській області. Незважаючи на те, що ці показники в кілька разів перевершують торішні, Міністерство охорони здоров’я радить зберігати спокій — до епідемії ще далеко.
Головний державний санітарний лікар України Сергій Бережной говорить, що підйом захворювання кором має циклічний характер і спостерігається раз у п’ять-шість років. Це пояснюється біологічними особливостями збудника й накопиченням великої кількості людей без імунітету до кору, передає obozrevatel.com.ua. «Раніше періодичні підйоми захворюваності, зокрема, в Києві реєстрували в 1993, 1997 і 2002 роках, — розказує С. Бережной. — Тепер спостерігається початок наступного підйому серед населення України, але така ситуація не є епідемією». За критеріями Всесвітньої організації охорони здоров’я, епідемією вважається ситуація, коли рівень захворювання певною інфекцією перевищує 1% загального населення регіону. В Києві зареєстровано 2,7 мільйона чоловік, отже поки що рівень захворювання — на позначці 0,025%, принаймні, судячи за офіційними даними».
Проте сьогодні у світі існує спільна проблема — загроза підвищення рівня інфекційних захворювань. «Віруси зараз стали дуже стійкими до застосовуваних ліків, — пояснює Сергій Бережной. — А також часто відбувається їхні найрізноманітніші мутації. В останні роки з’явилася низка абсолютно нових інфекційних захворювань, із якими людство раніше не мало справи».
Початкові симптоми кору схожі на симптоми грипу чи простуди. «Перші симптоми кору виникають іще під час інкубаційного періоду, який триває 9—11 днів, — розказує лікар-педіатр Ганна Власенко. — У хворого знижується вага тіла, з’являється нежить і кашель, червоніють очі, може підвищуватися температура. Власне хвороба починається з підвищення температури до 38—39°С. Окрім того, посилюється нежить, з’являється грубий сухий нав’язливий «гавкучий» кашель, червоніють, сльозяться, гнояться очі, заважає яскраве світло. Потім з’являються дрібні червоні плями в роті, пiзнiше на губах, і лише потім дрібний, яскравий і рясний висип по всьому тілу. Він з’являється в три етапи — три дні. Спочатку на обличчі та шиї, наступного дня — на тулубі, руках і стегнах, потім — на гомілках і стопах хворого». Щоб уберегтися від кору, рекомендується дотримуватися правил гігієни, не контактувати з хворими, особливо в приміщенні. Можна зробити щеплення. При перших симптомах не чекати «розвитку подій», а звертатися до медиків.