Iнфляція в Україні у вересні становила 2,6%, з початку року — 21,6%, повідомив учора перший віце-прем’єр Юрій Єхануров, посилаючись на дані Держкомстату. За його словами, основним чинником зростання інфляції стало зростання цін на продовольчі товари на 3,7%. Тим часом планувалося, що за поточний рік інфляція не перевищить 15,9%, повідомляє Інтерфакс-Україна. Інфляція в Україні 1999 року становила 19,2%, 1998 року — 20%.
Зупинити інфляцію навряд чи вдасться і наступного року. Вже тільки за прогнозами Нацбанку, грошова маса в Україні 2001 року зросте на 18-20%, а грошова база — на 16-18%. Про це заявив учора голова НБУ Володимир Стельмах, представляючи у Верховній Раді основи грошово-кредитної політики на 2001 рік. За його словами, за січень-вересень поточного року грошова маса зросла на 29%, а грошова база — на 23,7%, що перевищує річний план зростання грошових агрегатів відповідно на 20% і 16%. Як підкреслив В.Стельмах, більш високі темпи зростання грошових агрегатів пов’язані з більш високими, аніж передбачається, темпами зростання ВВП та інфляції, а також зростання довіри до національної валюти, реальних прибутків і реальних зарплат на фоні зниження частки бартеру, що призвело до додаткового попиту на гроші. За словами глави Нацбанку, рівень монетизації економіки України за станом на 1 вересня 2000 року виріс до 27%, повідомляє Інтерфакс- Україна.
В.Стельмах також повідомив, що згідно з прогнозами НБУ девальвація гривні 2001 року становитиме 8-10% річних за умови отримання Україною зовнішнього фінансування, що планується. З його слів, валютно-курсова політика Нацбанку 2001 року будуватиметься, виходячи з принципів стимулювання експорту, покращання структури імпорту і недопущення інфляції. При цьому В.Стельмах підкреслив, що Нацбанк дотримується думки, що значна девальвація гривні не приведе до покращання зовнішньоторговельного платіжного балансу України.